Homeopatia , voodoo a prevencia

Homeopatia môže všetko. Keď si dnes dáte správnu guličku , ani o rok neochoriete na chrípku. Ak si celú zimu budete ordinovať správne homeopatiká , nebudete chorí a všetky epidémie vás obídu. Homeopatia vie aké prídu epidémie , homeopatia je lepšia ako voodoo.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (135)

Nebudem polemizovať o konkrétnych obchodných názvoch alebo skúsenostiach každého, kto takto postupuje. Poviem len všeobecne. Odhliadnuc od toho, že vždy lepšia homeopatia ako niečo chemické, sú vyššie uvedené tvrdenia omyl , komerčná aktivita. Poviem vám prečo:

1. Homeopatia nepozná pojem všeobecná prevencia. Pretože klasická homeopatia sa zameriava na príčinnosť ochorenia, môže v prípade ohrozenia epidemickým ochorením zabrániť tomuto podaním správneho lieku , ale vždy len na individuálnom základe. Všeobecné vakcíny sa v homeopatii nevyskytujú.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

2. Viaczložkové homeopatiká ponúkané vo voľnom predaji môžu kladne vplývať na upevnenie imunity a tá následne odolá aj pokušeniam pri rôznych epidémiách, ale nie preto, že by boli priamo indikované práve proti týmto ochoreniam. Ak má pacient slabú imunitu , tieto lieky veľa ovplyvniť nevedia.

3. Ako klasický homeopat nesúhlasím s postupom podávať viaczložkové lieky , aj keď tie ponúkané sú v slabých potenciách. Obrazne povedané veľa škody nenarobia a rýchlo odznejú. Keby som chcel byť veľmi sarkastický , tak by som podľa zásady „Neliečme chorobu, liečme človeka, jeho choroba začína v mysli“ , konštatoval , že presvedčenie ,že sa „preventívne“ chránim, má asi väčší význam, ako účinok prijímaných homeopatík.

SkryťVypnúť reklamu

Toľko k prevencii v homeopatii. Teraz zopár postrehov k očkovaniu. Očkovanie mnohí uvádzajú ako príklad homeopatického postupu, čiže použitia princípu „podobné podobným“. Tento povrchný pohľad je hlboký omyl. Očkovanie je totiž aplikované na všetkých bez ohľadu na jeho individualitu. A homeopatia je postavená práve na jedinečnosti a individualite pacienta. Z pohľadu homeopata je očkovanie veľmi nebezpečné.

Skúsme si tento problém rozobrať podrobnejšie. Porušená je hneď prvá zásada , že lieky sa v homeopatii overujú len na zdravých pacientoch . Skúšky liekov sa v homeopatii nazývajú „prooving“. A robia sa len na zdravých jedincoch. Vo veľmi všeobecnej rovine sa dá povedať, že tie symptómy , ktoré podaný homeopatický liek vyvolá na zdravom jedincovi, tie isté lieči u chorého pacienta. Očkovanie, ako ho uplatňuje medicína dnes neskúma pacienta. Nezohľadňuje jeho predispozíciu k ochoreniam , neskúma dedičnosť a individuálnu náchylnosť na ochorenia určitého typu. Preto podanie vakcíny môže vyvolať hlboké narušenie zdravia pacienta. Pretože väčšina povinných očkovaní sa deje v rannom veku , je tento postup ešte nebezpečnejší.

SkryťVypnúť reklamu

Nebudeme sa zameriavať na legislatívnu stránku , pretože ak sa niekto chce brániť , musí brať na seba značnú zodpovednosť. Pozrime sa na zdravotné následky. Po podaní vakcíny sa objavia v zásade dve reakcie:

A. Očkovanie sa „ujme“ , to znamená že je určitý stupeň reakcie /bolo „úspešné“ /

B. Nie je žiadna reakcia /Nebolo úspešné , treba zopakovať /

B : Začneme tou druhou. Homeopatia vyhodnocuje absenciu reakcie nasledovne:

1.Veľmi zdravý organizmus

2. Hlboká patológia

Zdanlivo protichodné hodnotenie sa optikou homeopatie vyhodnocuje nasledovne.

1. Ak je organizmus zdravý , tak si poradí s chorobou aj bez vakcinácie, očkovanie je teda zbytočné.

SkryťVypnúť reklamu

2. Ak je však patológia hlboká , organizmus je postihnutý na hlbšej úrovni patológie, ako je cielená vakcína a na podnet nereaguje, organizmus „nesomatizuje“ , pretože boj o zdravie prebieha na hlbšej úrovni /emočnej alebo psychickej /. Toto by sa dalo prirovnať k obrane stredovekého hradu – ak sa bojuje o vnútorné hradby, nepriateľ už prenikol do mesta a boj o vonkajšie hradby je nepodstatný. Ako však absenciu reakcie vyhodnotí medicína? Opakovaním vakcinácie. Skúste sa z pohľadu vyššie uvedenej logiky zamyslieť nad následkami.

A : Venujme sa teraz aj prvej reakcii – očkovanie „bolo úspešné“. Sú možné nasledovné reakcie:

1. Mierna reakcia

2. Silná reakcia, s horúčkou a sprievodnými symptómami.

3. Veľmi silná reakcia s komplikáciami.

Aký je pohľad homeopata?

1. V  prípade miernej reakcie obranný mechanizmus nie je dosť silný , aby sa vyrovnal s nemocou a reaguje slabo. Choroba vplýva na budúce zhoršenie zdravia a presúva sa „hlbšie“ do organizmu. Preto takýto pacient obyčajne nereaguje na opakovanú vakcináciu a stáva sa z neho v dôsledku očkovania pacient s hlbokou patológiou.

2. Druhý prípad silnej reakcie hovorí o dobrej reakcii organizmu. Žiaľ takéto vyhodnotenie býva najčastejšie u detí , ktorých obranný mechanizmus nebol ešte vážnejšie oslabený. Medicína tento prípad vyhodnocuje ako úspešný z pohľadu vakcinácie. Pre homeopata by jediným prejavom zdravia bola nulová reakcia na vakcínu v prípade zdravého jedinca. / Nezabúdajme na to , že pre homeopata je pacient vždy jedinečný , preto aj vyhodnotenie reakcie nemôže byť paušálne a v prípade absencie reakcie ja tu aj druhá možnosť hlbokej patológie/. Silná reakcia však pre homeopata znamená , že takýto pacient je náchylný na daný typ onemocnenia a v prípade ak bude tomuto ochoreniu vystavený , môže ochorieť napriek očkovaniu. Čiže účinnosť vakcinácie je otázna.

3. Tretí prípad je reakcia s komplikáciami. O týchto dôsledkoch medicína cudne mlčí. Z pohľadu homeopata je táto reakcia dôkazom absencie obranného mechanizmu. Tento prípad je z pohľadu „zdravia“ očkovaného najhorší, pretože následkom vakcinácie dochádza k vzniku vážnych chronických stavov. Ich vznik sa datuje od vakcinácie a každý z nás podobné prípady pozná. Málokedy ale medicína prizná , že patológia je dôsledok vakcinácie, pretože dôsledky sú obyčajne „z iného súdka“ , ako bola vakcinácia. Pre homeopata je logická súvislosť nespochybniteľná, pretože celostný pohľad na človeka hovorí o previazanosti fyzického , emočného a psychického.

Preto prirovnávať očkovanie k homeopatii je omyl.

Som presvedčený o tom , že vyššie uvedenú logiku väčšina odmietne. Nemáme radi ak sa hovorí o nepríjemných veciach. Homeopatia očkovanie jednoznačne odmieta a zo svojho pohľadu vidí nasledovné riešenie: individuálnym prístupom vyhodnotiť zdravotný stav každého a začať s upevňovaním imunity tak , aby nedošlo k prípadnému ochoreniu. V prípade ak k ochoreniu príde , jeho priebeh a liečba by mala byť zvládnutá vlastnými silami organizmu s pomocou homeopatie. Neutešujme sa myšlienkou a tvrdením , že vďaka očkovaniam väčšina „metiel“ bola minimalizovaná. Ako dôsledok pôsobenia chemických liekov a systematickej vakcinácie sa mnohí nachádzajú za hranicou patológie, kde reakcia na podnety je minimálna až nulová. A to je pohľad, ktorý vystihuje dnešný „civilizovaný“ svet. Dôkazom sú prevládajúce „diagnózy“ nášho „zaočkovaného“ sveta , ktoré sa pohybujú v oblastiach alergií, chronických chorôb a - čo je najhoršie - emočných a psychických porúch.

Miloslav Haas

Miloslav Haas

Bloger 
  • Počet článkov:  31
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Venujem sa klasickej homeopatii na 1.klinike klasickej homeopatie v Bratislave.Veľa ľudí má o tejto liečebnej metóde skreslené informácie.Článkom o homeopatii sa poskytuje väčšinou len malý priestor v médiách.Preto využívam túto možnosť. PhDr.Haas Miloslav PhD. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu