Nečakaná terapia

Magda je obyčajná žena. Aj napriek krátkemu času, čo sa poznáme (je to cca pol roka), rozumieme si ako brat a sestra a sme si navzájom oporou. Je to také to priateľstvo, kde po pár vetách viete, že s tým človekom si nepotrebujete vysvetľovať 90 % vecí a tých zvyšných 10 % dáva Vášmu vzťahu dostatočnú dynamiku.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Ona, podobne ako mnohí, sa tiež plaví perejami šialenstva, občas zakotviac v tichej zátoke za nimi. Robí ťažkú prácu s postihnutými deťmi, ktorá sa podpisuje na jej zdraví, denne dochádza pešo niekoľko km tam a späť, už dlho žije sama, lebo muža jej života povolal Veľký Režisér do tichého zákulisia za oponou. Vychováva úžasnú dcéru, o akej sníva každý rodič a každý deň sa ruve so životom ako najlepšie vie a obvykle až v predĺžení zasa na krátku chvíľu zvíťazí.

Mám ju rád.

Magda má okrem iného problémy s krčnou chrbticou, tak jej sporadicky pomáham. Uvoľňujem, masírujem, robím mäkké techniky, liečim rukami, analyzujem, syntetizujem, vysvetľujem, zdôvodňujem. Raz je lepšie, potom zasa horšie. Keď sme sa spoznali, mala v sebe pochovaných viac emócií ako bolo podnikateľov v nádrži Orlík. Niečo sme spolu dostali von, ale väčšina ostala neprístupná jej aj môjmu terapeutickému snaženiu.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Až do nedávna.

Zúčastnila sa pohrebu nejakého človeka. Na ten pohreb ju doviedol Karol, ktorý jej istým spôsobom vyše roka komplikoval duševné zdravie a napriek všetkému sa ho v hlave nedokázala zbaviť. Nepomáhala komunikácia, ani absencia komunikácie. Nepomáhalo dohováranie, ani terapie. Nepomáhalo odlúčenie, ani náhodné stretnutia. Situácia sa začala zlepšovať až nedávno, ako keby samovoľne, ale to sme odhadli tak, že veľká záchodová kefa dokonala dielo na duchovnom kanáli a niet ďalej dôvodu ňou škrabať. Na pohrebe hrali skladbu, ktorá jej pripomenula muža jej života a spustil sa nevídaný príval emócií. Všetko to, rokmi potláčané do úzadia, kvôli sústredeniu na žitie, lepšie povedané prežitie, všetky tie odložené strachy, hnevy, obavy, dezilúzie, si pod vplyvom spomienok našli zrazu cestu von a vyliali sa ako rieka z Augiášovho chlieva.

Skryť Vypnúť reklamu

Prečo o tom píšem? Neraz sme sa spolu bavili o tom, že nechápe aká je úloha Karola v jej živote, že nechápe, prečo sa ho nevie zbaviť a prečo ju stále máta. Nuž nebyť jeho, tak sa na ten pohreb nedostane a nespustí sa lavína ťažiaca psychiku.

Všetko má svoj zmysel a najmä situácie, ktoré dlhodobo omínajú viac ako španielska čižma. Pretože ak Vás jedného dňa neprivedú k pochopeniu, tak možno práve k terapii, za ktorou to pochopenie okamžite nasleduje.

Roland Habara

Roland Habara

Bloger 
  • Počet článkov:  49
  •  | 
  • Páči sa:  0x

www.masaznaterapia.sk - odstraňovanie bolestí chrbta, odblokovanie a uvoľňovanie chrbticewww.facebook.com/masaznaterapia Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu