Spomínam na Palacku

Keď zaznela dnes už slávna veta ministra Palacku o tom, že slovenský trh neunesie tretieho mobilného operátora, ešte som netušil všetky dôsledky tohto vyhlásenia.Po prečítaní skúsenosti pána Melišku s Orange a jeho pochybách, či prechodom k T-Mobile neprejde z dažďa pod odkvap, popíšem moju skúsenosť s T-Mobile.-

Písmo: A- | A+
Diskusia  (21)

V máji som na jedno číslo aktivoval 60-minútový program. Zobral som kus papiera pre banku, aby si T-Mobile mohol brať peniaze z môjho účtu. V banke urobili o tom zápis, ktorý som podpísal. Nič netušiac som "kľudne spal". V septembri som na to číslo aktivoval za 5 min. roaming bez zálohy a bez akýchkoľvek upozornení vzhľadom na bezproblémovú prevádzku telefónu v zahraničí.

Mobil odcestoval do zahraničia. Po čase - v októbri - sa naň nebolo možné dovolať. V T-Mobile na Toryskej v Košiciach som sa od príjemného mladíka dozvedel, že je to tým, lebo systém eviduje dve neuhradené faktúry na 248 a 289(?) Sk. Zdvihol som obočie: veď som dal banke povolenie, aby vám Fa uhrádzala! Mladík sa pozrel do monitora a vyhlásil: ale my o tom nemáme žiadnu správu... Dal mi tlačivko, mám ho zaniesť do SLSP a.s., oni ho vyplniť a priniesť tlačivko naspäť. V duchu peniac nad buzeráciou, uhradil som obe s otázkou, kedy bude mobil opäť funkčný. Mám byť pokojný - v priebehu dňa.

Po niekoľkých dňoch bol mobil stále zablokovaný. Na Toryskej mi dievčina povedala dôvod: neuhradil som zálohovú faktúru vzhľadom na výšku účtu nad 3 000 Sk. A blahosklonne dodala: veď to máte napísané v zmluve... Nevedel som o žiadnej Fa. Bolo mi vysvetlené, že 12. 10. odchádzala Fa doporučene z Ba, 13. 10. bola oznámená a 14. 10. splatná. Keď som pozrel na oznámenku, nedalo sa z nej vylúštiť, že sa jedná o urgentnú platbu. S výčitkami na svoju neschopnosť pochopiť nutnosť letieť na poštu, uhradil som zálohovú Fa aj doplatok za obdobie - nejakých 4 300 Sk.

Po čase aktívny mobil opať odišiel do zahraničia. Predtým som však zašiel na Toryskú, aby som zvýšil limit nad 10 000 Sk a nechal kontakt na seba pre prípad problému. Slečna Lucia Remačová sa na mňa usmiala a vyhlásila, že nebude žiadny. O pár týždňov bolo číslo zablokované. Zašiel som na Toryskú. Bolo mi vysvetlené, že blokáciu nariadil systém(?!), lebo zistil moju zlú platobnú history - neuhrádzam načas Fa. Pýtal som sa, či niečo dlžím. Slečna Marianna Ščuroková mi odvetila, že síce nie - ale tie opozdené úhrady systém eviduje... Na moju otázku, čo mám urobiť, aby bolo číslo odblokované odvetila, že systém(?!) musí najprv evidovať úhrady načas. Na otázku, ako dlho to bude trvať, odvetila: mesiac.

S hlasným komentárom "drzosť nepozná hraníc" som opustil Toryskú za pobavených pohľadov ľudí okolo. Zavolal som na call centrum a žiadal odblokovanie. Dostalo sa mi rovnakej odpovede ako na Toryskej. Žiadal som vedúcu. Vedúca bola zaneprázdnená - mám jej napísať e-poštou. Na druhý deň žiadna odpoveď na e-poštu a vedúca po mojom telefonate na call centrum opäť zaneprázdnená. Slečna mi netrpezlivo oznamuje: roamingové číslo nejde aktivovať.

Asi 5 minút som zbieral sily na opätovné vytočenie call centra. Milý ženský hlas, čo zašveholil: ako vám môžem pomôcť? sa po mojej žiadosti o vedúcu zmenil na príkry. Je zaneprázdnená. Zvýšeným hlasom som povedal, že tak drzej firme som ešte neplatil a že v tejto chvíli ju ONA u mňa reprezentuje. Asi sa chcela zbaviť časti zodpovednosti, spojila ma s vedúcou.

Vyrozprával som jej veci ako vyššie a o 5 minút bolo číslo aktívne. Ospravedlnila sa mi a poďakovala za informácie o kvalite ľudí na Toryskej v Košiciach. Na to som jej odvetil, že to prijímam ale hneď ako bude na trhu tretí operátor, ruším všetky čísla v T-Mobile.

Roaming je služba pre ľudí, ktorí potrebuju v zahraničí telefonovať. Spoliehajú sa v rôznych situáciách na to, že vytočia číslo a budú hovoriť. Ako ste čítali, firme T-Mobile je to jedno. Oni najprv chcú svoje peniaze a potom sa prihlási o slovo systém!

Alfonz Halenár

Alfonz Halenár

Bloger 
  • Počet článkov:  114
  •  | 
  • Páči sa:  5x

Pracovník IT, poslanec Košíc a poslanec Košického kraja. Zoznam autorových rubrík:  KošiceSamosprávaDemokraciaKomunisti okolo násPolitické stranyAktuálne reakciePoslanci Košíc

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

91 článkov
Anna Brawne

Anna Brawne

104 článkov
INEKO

INEKO

117 článkov
Lucia Nicholsonová

Lucia Nicholsonová

207 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

35 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu