Pretože nastavenie na nižšiu čítanosť znamená, že Sme texty takého blogera nepotrebuje/nechce ukazovať čitateľom. Aspoň nateraz nie. A bloger zasa chce, aby jeho text videlo čo možno najviac čitateľov. Administrátori si ponechávajú výhovorku o možnom opätovnom zaradení blogera do vyššej čítanosti. Problém je, že pri neexistencii výhrady bloger nevie, čo spôsobilo, že bol presunutý.
Za 14 mesiacov písania som uviedol 56 textov. Z nich bolo 27 vybraných do rubriky "názory, komentáre" v politickej časti e-Sme. Myslím, že v téme politika to nie je zlá úspešnosť. Dva presiahli čítanosť 4000, štyri presiahli čítanosť 2 000. Najvyššie K mám 22.09.
Musím sa zariadiť podľa novej situácie. Ak vás môžem poprosiť - tí, čo ma čítate cez rss alebo ma poznáte - neklikajte mi na K. Rád by som ju mal čo najmenej "skreslenú". Text o pánu Langošovi som dával ako link do diskusie k témam o jeho smrti.
Mrzí ma, že som takto dopadol. Musím teraz nájsť spôsob, ako to prekonať pri nezmenenom postoji k slobode slova. Blogeri v diskusii nejavili veľký záujem o to, prečo som bol presunutý. Zrejme do doby, pokiaľ sa niečo podobné neprihodí im.
p.s.
Ak si myslíte, že moje texty by mali byť presunuté do vyššej čítanosti, napíšte administrátorom na blog@sme.sk.
Zníženie čítanosti
Je tomu mesiac, čo môj blog bol administrátormi nastavený tak, aby mal nižšiu čítanosť. Urobili tak bez udania dôvodu. Aj keď môj hlavný cieľ písania zostal neporušený, jeden bočný efekt sa tým stratil.Administrátori plnia úlohu získať čo najviac čitateľov čo najkvalitnejšími textami. Volia k tomu prostriedky, ktoré oni uznajú za vhodné. V krajine akou je Slovensko so svojou históriu, však podobný postup ohrozuje Slobodu slova. Ak totiž bloger nevie, prečo bol nastavený aby mal nižšiu čítanosť, môže sa stať, že začne písať opatrnejšie.