Poslanci Košíc totiž hlasovaním 61za, nik proti, 3 sa zdržali súhlasili, aby sa Dvorožňák stal šéfom MP. Keďže počúvali jeho predstavovanie sa, počuli o rôznych riadiacich funkciách kandidáta do roku 1989. Ako sa sám vyjadril: "...31 rokov som pracoval na úseku verejnej bezpečnosti". Ak by som bol poslanec mesta napadlo by ma, že tento človek za 17 rokov ešte ani nezmenil slovník, nieto myslenie.

Komunista Dvorožňák odpovedá novinárke
O nič menšia zodpovednosť neminie ani primátora Knapíka. Z výberového konania totiž komisia posunula primátorovi troch kandidátov. Knapík si z nich vybral Dvorožňáka. Poslanci - napriek dlhé roky trvajúcim problémom okolo MP - nepovažovali za potrebné opýtať sa kandidáta jednu jedinú konkrétnu otázku.

Zľava: primátor Knapík, jeho námestníci Čuňo (SDKÚ), Čečko (KDH)
Správanie KDH mi pripomenulo petíciu, ktorú som odovzdával predsedovi VÚC (KSK) Bauerovi v roku 2002. V nej viac než 1 300 ľudí žiadalo, aby Bauer vyzval členov KSČ, aby sa neuchádzali o zamestnanie na úrade KSK. Chceli sme mať novo sa tvoriaci úrad bez komunistov. Malo ísť o gesto. O významné gesto regionálneho politika KDH, bývalého primátora Košíc, poslanca NR SR. Bauer ho odmietol urobiť.
Všetci poslanci za KDH prítomní na hlasovaní hlasovali za. Zostáva pýtať sa prečo, keď mnohí z nich zastávajú pozície veriacich a nahlas ich vyjadrujú. Naposledy otvorene podporili dotáciu 20 mil. Sk z rozpočtu mesta na cirkevné stavby. Časť tých peňazí skončí v majetku RKC. Príklad? Zo sumy 20 mil. na opravy ide 1.5 mil. Sk na dostavbu kostola na sídlisku KVP.
Ak sú poslanci za KDH takí ústretoví voči cirkevnému majetku - prečo nepamätajú na všetkých tých zavraždených, umučených a trpiacich kňazov a veriacich počas vlády komunistov v Československu? Prečo nepamätajú na ponižovanie rádových sestier, ktoré boli vyhnané z kláštorov, aby niektoré potom vo väzení nahé posluhovali eštebákom?
Čím to, že pamäť KDH siaha maximálne po majetok?
Miestne voľby prebehnú 2. decembra 2006. Mnohí mávnu rukou, že je to ešte ďaleko. Ľudia necítia ich dôležitosť. Mnohí nevedia, koho v roku 2002 volili ako miestneho poslanca. Ako potom môžu ísť a opýtať sa, ako naplnil predvolebné sľuby?
Nadávanie na politikov nepomôže. Jediné čo pomôže zlepšiť stav demokracie, je pozrieť sa do zrkadla a opýtať sa, či sme spokojní so svojou voľbou v roku 2002. Ak nevieme, treba sa zdvihnúť a začať sa pýtať. Alebo myslíte, že niektorý z miestnych poslancov príde za vami?
Do volieb zostávajú 4 mesiace. Využime ich.
Napríklad na otázku pre poslanca/kandidáta: boli ste v KSČ/KSS?
-