Komu klame Milan Čič? - II/III

Aj keď je zákonom č.125/1996 komunistický režim považovaný za nemorálny a protiprávny, jeho čelní predstavitelia dodnes zastávajú rozhodujúce posty v tomto štáte. Jedným z nich je aj komunista Čič. Zastával vysoké posty za čias KSČ, zastáva ich aj po zrútení režimu v roku 1989. Komu klame Čič? Klamal komunistom alebo klame dnes? Alebo je ten dnešný spoločenský systém natoľko podobný tomu do r. 1989, že nemusí klamať nikomu?!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (17)
Obrázok blogu
(zdroj: oficiálna stránka prezidenta SR)

Na pevný postoj Čiča k socialistickému zriadeniu ČSSR ukazuje jeho rozhovor s istým súdruhom Rusňákom, ktorý mu v r. 1988 ako ministrovi spravodlivosti SSR prišiel povedať o hospodárskej trestnej činnosti na JRD. Hnev súdruha Rusňáka bol taký, že naskutku chcel vystúpiť z KSČ. Nato Čič odvetil, že svojim konaním podkopáva budovanie komunizmu a ak vystúpi z KSČ, nebude mať právo na spravodlivosť...(!)

Podľa príslovia o hadovi na prsiach, v júni 1990 sa Čič stal opäť predsedom vlády. Vláde SSR totiž predsedal už od decembra 1989 spolu s komunistami V. Lexom (otcom komunistu I. Lexu), Mečiarom, Duckým a udavačmi pre ŠtB ako Markuš.
Nemuseli sa veľmi červenať. VPN a OF dali na kadidátky množstvo členov KSČ, takže sa to na vrcholných postoch v ČSSR komunistami len tak hemžilo - predsedom vlády ČR sa stal komunista Pithart a predsedom federálnej vlády komunista Čalfa. Takto prebehla handrová na najdôležitejších postoch.

Keď boli Mečiarove amnestie z roka 1998 na Ústavnom súde, predsedal mu Milan Čič (1993-2000). Môžme ďakovať opäť jeho "citu pre spravodlivosť", že boli v plnom rozsahu uznané za platné? Isté je iba to, že s dôsledkami amnestií zastupujúceho prezidenta Mečiara sa naša spoločnosť bude potýkať ešte dlho.
Po ukončení práce na ÚS sa ihneď stal podpredsedom strany Stred (Mjartan) - čím ukázal, ako vyzerá "nezávislý" a nadstranícky predseda ÚS. Zo strany Stred po doporučení(...!) v r. 2001 vystúpil a vo voľbách do VÚC kandidoval na predsedu VÚC za koalíciu HZDS/SMER/SDĽ/SOP/ZRS.
Dnes sa opäť naplno venuje politike. Podľa TV záberov sa zdá, že je pravou rukou prezidenta Gašparoviča. Gašparovičovi sa niet čo čudovať: sám roky ukazuje, že myslí a cíti komunisticky. Tí, čo volili opäť "menšie zlo", posunuli vlastne do popredia aj Čiča...

Skutočne nás na najdôležitejších postoch majú zastupovať ľudia, ktorí už desaťročia ukazujú, nakoľko dokážu byť rôzni v rôznych podmienkach? V 50. rokoch jestvovali komisie, ktoré vylučovali študentov z vysokých škôl v rámci tzv. triedneho boja. V jednej takej sedel aj Milan Čič. Signatár Charty 77 a odporca prednovembrového režimu p. Vladimír Pavlík mi k tomu poskytol dôkaz - kópiu zápisnice.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ukážka 1. strany úprimného a kultúrneho jednania...

Neviete, kto boli - okrem Čiča - tí, čo vyhadzovali študentov pre ich "závadné" kádrové materiály?
Peter Colotka: 1969 - 1988 predseda vlády SSR, podpredseda vlády ČSSR, člen ÚV KSČ.
A čo mená Štefan Luby a Karol Plank...?

P. Pavlík mi taktiež poskytol kópie zo Socialistického súdnictva č.4/1970, kde Čič uverejnil článok, v ktorom zákony č. 231/1948 Zb. a č. 232/1948 Zb., podľa ktorých komunistickí zločinci v 50. rokoch obesili mnoho nevinných ľudí - včítane Milady Horákovej, označil za významný nástroj v boji s kontrarevolučnými živlami...! Zoscanované ich nájdete v III/III, spolu s ostatnými stranami zápisnice a Čičovým podpisom.

A čo na to povieme my - trpko sa pousmejeme a pôjdeme si odkrojiť ďalší chlieb s maslom a šunkou a s chuťou sa doň zahryzneme? Alebo radšej na toho, kto takto píše, zaútočime s poznámkou: mám rád takých bojovníkov za spravodlivosť 16 rokov po...!?

Som presvedčený, že niektorí z veľkého množstva statočných, schopných a minulým režimom nezaťažených ľudí, sa po tomto nebudú báť ukázať na zločincov, čo sedia na ústavných postoch alebo v samospráve. Lebo ak tak učiníme viacerí, ľudia spozornejú a začnú si dávať veci do súvisu. Začnú premýšľať nad vlastným zmyslom pre Spravodlivosť. A možno v ďalších voľbách nedajú komunistovi - v akejkoľvek strane dnes je! - svoj hlas.

Ak sa to podarí, slovo Spravodlivosť sa posunie bližšie smerom k tejto zemi.

Alfonz Halenár

Alfonz Halenár

Bloger 
  • Počet článkov:  114
  •  | 
  • Páči sa:  5x

Pracovník IT, poslanec Košíc a poslanec Košického kraja. Zoznam autorových rubrík:  KošiceSamosprávaDemokraciaKomunisti okolo násPolitické stranyAktuálne reakciePoslanci Košíc

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Věra Tepličková

Věra Tepličková

1,079 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

766 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

91 článkov
INESS

INESS

108 článkov
Marian Nanias

Marian Nanias

274 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu