V miestnych voľbách dec02 2006 sa v Košiciach spojili Smer/SD-SF-HZDS-SNS-ANO-HZD. Okrem SF a možno ANO nič zvláštne. Snáď iba to, že SNS sa po zlučovacom zjazde PSNS a SNS ústami Jána Slotu vyhlásila za pravicovú stranu. SF je špeciálny prípad. Vznikli odtrhnutím sa od SDKÚ v proteste proti štýlu vládnutia. Do ANO v Košiciach prešli komunisti, čím jej utvorili tvár.
Miestna predstaviteľka SF - vo voľbách 2002 zvolená za DS - pani Gamcová, kandidovala v apríli 2006 v doplňovačkách na primátora Košíc a skončila s výborným výsledkom na 3. mieste . SF nevytvorila žiadnu koalíciu. V letáku o.i. spomenula, že od 15 rokov hrávala na organe, čo vyvolávalo značný záujem ŠtB.

SF sa však do NR SR nedostalo a občania SR nedostali možnosť začať žiť"slušný život tu a teraz". A nadôvažok prieskumy začali SF menej spomínať. V riadnych miestnych voľbách 2006 Gamcová kandidovala ako starostka mestskej časti Košíc KVP a poslankyňa mesta. Z členky SF sa na dobu života predvolebného letáku stala akoby členka Smer-u. Ako starostka prehrala. Bola opäť zvolená poslankyňou Košíc.

V letáku použila oranžovú a zelenú farbu Smer-u a slogan "Smerom knašim rodinám". Svoju pôvodnú stranu SF ponechala bokom. Bol to pre mňašok. Naozaj je politická strana dobrá iba vtedy, keď je dosť vysoko v prieskumoch? Na prvom zasadaní poslancov Košíc sa Gamcová a členovia SF odmietli začleniť do klubu Smer-HZDS. Zrejme chcú niesť značku SF. Aj keď ju považujem za rozumnú ženu, jej počínanie mnohé naznačuje o stave politického myslenia. Ako jedna z mála udržiava svoju webpage.
Napriek tomu: čím to že ten, kto má skúsenosti s pozornosťou ŠtB, po 17 rokoch nemá problém podávať si ruku s eštebákmi, udavačmi a komunistami v politickej strane s menom Smer? Lebo ja rozdiel medzi komunistom Ficom a komunistom čo prikázal ŠtB "venovať jej pozornosť" nevidím. Ako je možné, že Gamcová ako bývalá členka DS si po 4 rokoch podáva ruku s ľuďmi z HZDS? Nemali ich tí ušpinené od krvi?
Malo by jestvovať v našom živote niečo, co považujeme za dôležité. V politike by to mal byť akýsi prirodzený odstup voči ľuďom ideovo na opačnom brehu konania a myslenia. Zdá sa však, že v krajine ako Slovensko sa s vidinou úspechu resp. získania pozície, spojí hocikto s hocikým. A poprie identitu vlastnej strany. Aj keď ide len o miestne voľby.
-