Ako ukážka toho vyššie nech poslúži 17 členov KSČ - komunistov z 18-ich členov vlády V. Mečiara 1994-1998. Po odstúpeni Keltošovej a nástupe ministra Tkáča, bola vláda komplet zložená z komunistov. Národná rada SR sa v tej dobe komunistami v koalícii HZDS-SNS-ZRS len tak hemžila.
Spravodlivosť a nežná revolúcia
Na ilustráciu toho, aká "nežná" bola revolúcia 1989 k členom zločineckej KSČ, by iste poslúžil výčet komunistov v riadiacich pozíciách štátom kontrolovaných bánk, na súdoch, polícii, armáde, školstve, rozhodujúcich štátnych organizácií a institúcií po roku 1990. Ponechajme bokom "odbornosť" tých, čo ich KSČ vyškolila a dosadila na posty a ktorí za 40 rokov doviedli Československo k výraznému zaostávaniu za slobodnými krajinami. Našu pozornosť nech zaujme slovo spravodlivosť. Považujete za spravodlivé, že komunisti temer bez prestávky zaujímajú rozhodujúce posty?
Nemecko: sudcovia a prokurátori
V roku 1990, keď sa SRN spájala s NDR aby vytvorili jeden štát Nemecko, demokrati v SRN si uvedomovali dôležitosť uplatňovania práva. Preto prijali zákon, ktorým nechali preveriť 2600 komunistických sudcov a prokurátorov NDR na ich spôsobilosť súdiť v Nemecku. V roku 1991 po previerkach ich zostalo niečo cez 600. Ak sa teraz pozrieme na pomery v SR, ktorá svojich sudcov a prokurátorov temer bez zmeny prevzala zo systému uplatňovania "vedúcej úlohy strany" v súdnictve - keď sa súdilo aj po telefonátoch z OV KSČ - máme najvážnejšiu príčinu zlého stavu v súdnictve ako na dlani.
Komunisti podnecovali v ľuďoch PASIVITU a ZLO a potláčali AKTIVITU a DOBRO.
Dnes nik z nás nemôže vedieť, či ľudia vstupovali do KSČ pre výhody odtiaľ plynúce a neverili komunistickým ídeám alebo tam vstupovali s nadšením v "lepsie zajtrajšky" a plne súhlasili s vraždami v 50. rokoch, so žalárovaním, s nútenými prácami v koncentračných táboroch, s krádežami majetku, fabrík, polí a dobytka v mene "sociálnej rovnosti a spravodlivosti". Jedno je však isté: komunistický režim a komunisti potláčali SLOBODU, SPRAVODLIVOSŤ a DEMOKRACIU a preto je výsmechom demokracie, keď jej komunisti majú dnes plné ústa. A preto aj všetci, ktorí vstúpili do KSČ a neverili ideálom komunizmu a robili to z vypočítavosti, by dnes nemali zastávať ústavné, štátne a samosprávne pozície. Ak do KSČ vstupovali z vypočítavosti, klamali už vtedy. Myslíte si, že dnes už myslia a konajú inak?
Okupácia Československa a komunisti
Ako dôkaz uvádzam rok 1968, kedy jeden deň nadšení podporovatelia komunistu Dubčeka boli na druhý deň podporovatelia komunistu Husáka, ktorý začal hovoriť o oslobodení ČSSR vojskami Varšavskej zmluvy a o "Poučení z krízového vývoja v strane a spoločnosti". Nenechajme sa pomýliť: kto z tých komunistov, čo odsúdili vstup vojsk do ČSSR - kto z nich z KSČ vystúpil? Pokorne sa triasli pred previerkovými komisiami v roku 1970, ktoré ich nemilosrdne vykopli. Kariéru komunistu Čiča - dnes blízkeho poradcu prezidenta SR komunistu Gašparoviča - keď po vykopnutí z KSČ podal odvolanie a do KSČ ho opäť prijali(!), budem opisovať v niektorom z budúcich textov.
Každý, čo po roku 1970 vstúpil do KSČ, súhlasil s okupáciou ruskými vojskami. "Poučenie" bolo súčasťou prijímania do KSČ. Skutočne majú dnes tí istí ľudia právo reprezentovať občanov tejto zeme, túžiacich po SLOBODE a NEZÁVISLOSTI?
Nevoľme komunistov
V tejto krajine žije množstvo schopných ľudí. Je najvyšši čas, aby začali vytvárať podmienky, kedy sa minimalizuje vplyv komunistov na verejné dianie. Je treba začať dnes a denne robiť niečo konkrétne pre presadenie tejto myšlienky do reality. A preto: nevoľme komunistov - v akejkoľvek politickej strane dnes sú! Urobíme tak mnoho pre život našich detí v Slobodnej a Spravodlivej krajine.
Nevoľme komunistov - sú zlo!
Do roka 1989 mala KSČ asi 1.7 mil. členov, čo bolo asi 11% z 15.5 mil. občanov ČSSR. Ak sa pozrieme na zloženie parlamentu a vlád SR od roka 1992 a počet komunistov tam, mnohí nechápavo krútime hlavou. Ako je možné, že tak malý počet členov KSČ tvorí tak významnú časť ľudí v ústavných a štátnych funkciách?