Pán minister, tak ako je to s mäsom v párkoch naozaj?

Na narodeniny môjho syna vo štvrtok 1. marca som sa nahnevala, keď mi zatelefonoval nemenovaný redaktor. Informoval ma o tlačovej besede ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Zs. Simona k vyhláške o mäsových výrobkoch. Prekvapuje ma, čo všetko sú schopní politici povedať, len aby sa zviditeľnili. Príkladom je aj pán minister Zs. Simon, ktorý si robí predvolebnú kampaň na legislatíve zavádzaním verejnosti.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Zs. Simon, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, informoval na tlačovej konferencii vo štvrtok 1. marca o zmene legislatívy o mäsových výrobkoch spôsobom, že špekačky a párky by už konečne nemali obsahovať mechanicky separované mäso. „Konečne v mäsovom výrobku bude aj mäso,“ vyhlásil minister Zs. Simon a dodal, že legislatíva by mohla platiť už o tri mesiace.

No fajn, spotrebiteľa by táto správa mohla potešiť. Problém je v tom, že minister verejnosť zavádza. Už v súčasnosti platná národná legislatíva týkajúca sa mäsových výrobkov nepovoľuje pridávať do špekačkov a párkov mechanicky separované mäso. Iniciatívna tlačová konferencia vyznieva veľmi ľúbivo pre verejnosť, ale z úst ministra sa dozvedela, že bude platiť niečo, čo už roky platí. Blahoželám, ďalší dobrý marketingový ťah!

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Prípravu návrhu vyhlášky si totiž vyžiadala novela zákona o potravinách, ktorou sa transformuje tzv. Potravinový kódex SR na vyhlášky. Dôvodom je zjednodušenie prístupu k legislatíve v oblasti potravín, čo sme žiadali celé roky. Pri dôslednejšom porovnávaní by sa zistilo, že kvalitatívne parametre určené v prílohe pre jednotlivé výrobky, sa tieto len prevzali z teraz platnej legislatívy, ktorá bola prijatá dokonca za predchádzajúceho pôsobenia ministra Zs. Simona. Na našich pultoch sa reálne nezmení nič. Spotrebiteľ si môže vybrať, či chce lacnejší výrobok s nižšou pridanou hodnotou a s nižším podielom mäsa alebo drahší výrobok s vyššou pridanou hodnotou a s vyšším podielom mäsa.

Skryť Vypnúť reklamu

Rovnako nerozumiem zavádzajúcemu a nepravdivému vysvetleniu „mechanicky separovaného mäsa“ a spôsobu jeho získavania. „Mechanicky separované mäso“, spôsob jeho získavania, ako aj používanie je definované v európskom nariadení, ktorým sa ustanovujú osobitné hygienické predpisy pre potraviny živočíšneho pôvodu. Komunitárna legislatíva rieši aj označovanie potravín vrátane označovania potravín obsahujúcich „mechanicky separované mäso“.

Potravinári žiadali ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka o odstraňovanie administratívnych prekážok, aby potravinári mohli konkurovať výrobcom z okolitých členských štátov EÚ, kde majú minimalistickú národnú legislatívu. Dôvodom je skutočnosť, že výrobky z iných členských štátoch sa u nás predávať môžu, keďže v rámci EÚ platí voľný pohyb tovaru. Národná legislatíva sa totiž nevzťahuje na iné členské štáty EÚ a dokonca ani na tretie krajiny, ak sa tovar nedoviezol cez Slovenskú republiku.

Skryť Vypnúť reklamu

Na slovenských pultoch môžu byť párky a iné mäsové výrobky aj s mechanicky separovaným mäsom a pán minister to veľmi dobre vie. Akurát budú dovezené z iných členských štátov. V záujme svojho predvolebného marketingu však opäť radšej pomáha zahraničným podnikateľom, ktorí na Slovensko dovezú lacné potraviny a možno ešte aj s cestnou soľou.

Veľmi ma mrzí, že minister Zs. Simon takto poníma odstraňovanie administratívnych záťaží podnikateľom. Tento záväzok má súčasná vláda dokonca aj vo svojom programovom vyhlásení. Rozumiem tomu, že legislatíva nie je politika, ale malo by platiť, že „politika je aj legislatíva“. Pretože politik by nemal zavádzať verejnosť v úplne triviálnych otázkach.

Jarmila Halgasova

Jarmila Halgasova

Bloger 
  • Počet článkov:  85
  •  | 
  • Páči sa:  9x

Ochrancovia prírody budúcim generáciám zriadili pre zanikajúce formy života aspoň skanzeny a rezervácie. Naše vlády spoločne a cieľavedome likvidujú slovenské potravinárstvo tváriac sa, že pre budúce generácie robia to najlepšie čo vedia ... a ani ten skanzen mu nezriadili. Ako životný optimista, stále verím, že zo Slovenska nebude odkladisko nekvality a druhotriedneho tovaru, ale zdroj kvalitných domácich potravín. Po štúdiu na Chemicko-technologickej fakulte som sa profesionálne venovala potravinárskej výrobe. Skúsenosti som čerpala aj pri úradnej kontrole potravín, na Ministerstve pôdohospodárstva Slovenskej republiky pri tvorbe legislatívy a zastupovaní Slovenska v Bruseli a ako riaditeľka Potravinárskej komory Slovenska. V súčasnosti pôsobím ako teamleaderka pre pôdohospodárstvo SaS.Kontakty:+421 905 922 105halgasova.jarmila@gmail.comKandidátka do NR SR za stranu SaS č. 11 Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu