V piaty deňráno sme si privstali a vybrali sme sa na Podlesok. Odtiaľ sme spravilimalý okruh cez Suchú Belú a sedlo Pod Vtáčím hrbom. Musím priznať, žev Slovenskom Raji som ešte poriadne nebol a na túru som sa nesmiernetešil. Napriek tomu, že sme museli zvoliť kratšiu trasu, veľmi sa mi to páčilo.Všadeprítomná voda, vlhkosť, zeleň stromov, jemná ranná hmla, čerstvývzduch...úžasné. Na rebríkoch som sa trošku aj bál, ale veľmi som si to užívalspolu s ostatnými. Na vrchole Suchej Belej vedľa nás sedela početnávýprava Lotyšov (na parkovisku bolo v susednom rade áut jediné slovenské),my sme si krájali salámu, oni sa tlačili takými totálne čiernymi chlebíkmi. Prizostupe na Podlesok ma zastihla správa o zlatých medailách našichslalomárov v Pekingu...



Po odchodez Vydrníku sme smerovali cez Spišský hrad do Košíc (cez Krompachy). OkoloSpišského hradu som išiel už mnoho ráz, ale nikdy som toho nášho deduškanenavštívil. Teraz to vyšlo, hoci sme si na prehliadku stanovili iba hodinu.Zaparkovali sme 10 metrovpod plateným parkoviskom a vystúpili sme na hrad. Hneď na nádvorí mazaujala ukážka slovenského hrnčiarstva. Vždy sa mi páčila práca hrnčiarova sklárov, ako točia kruhom či fúkajú sklené výrobky. Hrad sme sícenevideli celý, ale zanechal v nás silný dojem. Hradná kaplnka, pohľadz veže, brnenia či staré mince – zo všetkého dýchala starodávnosťa majestátnosť. Naša spolucestujúca Hanka sa s nami podelilao svoje bohaté znalosti o Spišskom hrade (ale aj o ďalších).Dozvedel som sa napríklad, že Spiš je pomenovaný podľa štiepaných triesok,ktoré sa v tom kraji nazývali spišky.


Poslednouzastávkou a zároveň miestom nocovania boli Košice. Najprv sme išli na sv.omšu, keďže bol prikázaný sviatok Nanebovzatia Panny Márie – stihli sme juv gotickom dóme sv. Alžbety (ako som sa dozvedel od jednej známej,nemeckej doktorky dejín umenia, je to najvýchodnejšie položený gotický skvost).Po omši sme si prezreli námestie a zašli sme sa navečerať. Naša skupinkasa vybrala do reštaurácie Emir na námestí. Pizza bola veľmi chutná, no pochvíli nám začala liezť na nervy orientálna hudba. Určite však lepšie akov Červenom Kláštore.
Na záver sme sa eštezastavili pri krásne osvetlenej fontáne a na dobrú noc nám zahralazvonkohra...

Celkovo sme prešli120 km.Vstupné do Slovenského Raja stálo pre študentov 40 Sk, platili sme čosi aj zaparkovanie. Vstupné na Spišský hrad stálo študenta 65 Sk.