Mladí, krásni a úspešní.

Večer po práci občas zájdem do kostola. Aj keď som uťahaný, chcem sa aspoň na chvíľu stíšiť a zastaviť. Občas sa obzriem okolo seba na poloprázdne lavice, v ktorých vedľa seba sedí zhrbená starenka, mentálne postihnutý pán, ktorý z času načas otočí hlavu a naširoko sa usmeje. Miništrant s námahou číta prosby veriacich. Bojuje proti osudu, ktorý mu nedoprial byť zdravý. Nie je z toho sklamaný, naopak, teší sa a na jeho tvári sa zračí radosť, že vôbec môže aspoň otvoriť ústa. Vzadu, v kúte sedí schúlený bezdomovec, ktorý čaká až veriaci vyjdú z kostola von, aby ich mohol požiadať o milodar.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)

Neviem, či ste sa už aj vy niekedy zamysleli nad tým, kde sa skrývajú všetci kresťania, ktorí sa prihlásili k svojmu náboženstvu. Matematika nebola nikdy mojou silnou stránkou, ale ak správne počítam, tak tých 75 % by na našom malom Slovensku predstavovalo takmer 3 milióny 750 tisíc veriacich. Neviem si dobre predstaviť, ako by asi museli naše kostoly praskať vo švíkoch, keby sa všetci zišli na nedeľnej omši.Keď tak sledujem skladbu veriacich v našich kostoloch, prišiel som na to , že Boh je tu zrejme len pre starých, chorých, mentálne narušených, či ľudí utrápených rôznymi životnými situáciami.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nemajú za čo ďakovať, alebo si už našli iného Boha, ktorému sa klaňajú? Tak si kladiem sám sebe otázku, kde sú tí mladí, krásni a úspešní? Kde sú topmamažéri veľkých firiem, vždy usmiati herci, speváci, kde sa skrývajú neohrození politici, múdri vedci, úspešní športovci, nadaní umelci, prečo svoju krásu pred Boha neprinesú známe modelky?

Boh volá k seba všetkých bez rozdielu. Aj vrcholového manažéra, aj špinavého a zapáchajúceho bezdomovca. Človek je zvláštny tým, že sa odnaučil ďakovať, nevie uznať, že je pri ňom niekto, kto ho vedie. Na pomenovanie tejto sily našiel rôzne výrazy. Možno je to osud, možno príroda, možno vlastné schopnosti a možno si kladieme otázku ako môžeme uveriť niekomu, koho vôbec nevidíme... Človek kľačiaci pred Bohom je úplne sám, akoby nahý, odovzdaný do božej vôle. Možno práve odovzdanosť, je to čo nám chýba, čo nám bráni naplno prijímať božiu lásku.

SkryťVypnúť reklamu

Skúste sa aj vy štverať na vrchol svojho života. Vydať zo seba všetko čo máte, vaše schopnosti, talenty a vložiť ich Bohu na oltár. Keď už budete cítiť, že nevládzete, z ostaňte stáť a  vnímajte , ako okolo vás prúdi boží pokoj.

Nebojte sa!

Rozprestrite svoje ruky a nechajte sa vo svojom živote viesť Bohom. Potom sa miesta v kostoloch určite zaplnia aj mladými, krásnymi a úspešnými.

Ľuboš Hamaj

Ľuboš Hamaj

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Nie som nicim vynimocny, snazim sa v zivote hladat to co ini prehliadaju a tesit sa z toho. Verit v dobro a schopnosti cloveka zit svoj zivot. Hladat krasu jednoduchosti ukrytu v kazdom z nas. Zoznam autorových rubrík:  Na slovíčko s BohomRozprávanie o životeSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu