kandidát, ktorého prezidentská kampaň stojí na (ne)záujme o občanov

(Článok je doplnený) Necelý rok pred voľbami prezidenta  som zaregistroval nového údajne nezávislého kandidáta na prezidenta Slovenska. Je ním pán Andrej Kiska z Popradu, zakladateľ Dobrého anjela. Priznám sa, aj keď som tiež z Popradu, ešte pred nedávnom som nevedel o koho ide.  Možno je to preto, lebo moc nemusím charity typu akú on viedol a radšej pošlem finančnú pomoc napríklad priamo na účet nemocnice. To je ale o inom, takže vráťme sa späť k téme kandidatúry na prezidenta.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (22)
Obrázok blogu

Podľa ľudí s ktorými sa stretávam je už teraz každému jasné, že nech sa stane prezidentom ktokoľvek nič zásadného sa na Slovensku nezmení. Právomoci prezidenta sú totiž dané a ako som čítal na internetovej diskusii ani pán Kiska na nich nechce nič meniť. Jeho argumenty typu, “Ako jednotlivec krajinu sám nezmením, ale verím, že keď sa spoja čestní a schopní ľudia dokážeme naše Slovensko zmeniť“, sa javia len ako obyčajné reči a už vopred si nimi možno robí alibi. Pán Kiska si na zmenenie stavu Slovenska podľa mňa vybral jednoduchšiu cestu., pretože prezident Slovenska má hlavne menšiu zodpovednosť i právomoci ako napríklad premiér, ministri, či poslanci. Možno zavážil aj fakt, že v porovnaní so súčasným prezidentom každý priemerný kandidát bude vynikať. Jeho slová, “Som presvedčený, že silu autority prezidentského úradu spojenú s názormi väčšiny obyvateľstva musí rešpektovať každá vláda a každý parlament“ sa mi zdajú naivné. Neviem prečo, keď doteraz vládu s parlamentom evidentne nezaujímal názor občanov, by sa to malo zmeniť za prezidentovania pána Kisku. Na druhej strane ak to myslí úprimne v podstate mu fandím a obdivujem ho, čo dokázal, no zatiaľ ma nepresvedčil. Obávam sa , čo všetko sa na neho oprávnene , či neoprávnene ešte vytiahne. Názory ktoré sa už teraz dajú prečítať na internete, kde sa o ňom píše ako naivnom, či nastrčenom kandidátovi sú ešte len slabým odvarom. Je otázkou či mu okrem neetického hromadného marketingového politického posolstva, kde použil databázu ľudí finančne podporujúcich Dobrého anjela, prospeje aj predstavenie pána Filca, ako jednu z ústredných postáv svojho tímu na zber podpisov. Ako sa píše v jednej diskusii spojenie pána Filca so Širokým je nezabudnuteľné... Taktiež je na mieste otázka kde bol pán Kiska doteraz? Veď rôzne krivdy, tunelovanie, či kauzy typu Gorila sú tu už dve desaťročia. Tiež rovnaké sľuby aké má pán Kiska počujeme pred každými voľbami. Myslím si, že jeho argumenty zatiaľ nie sú relevantné, prečo by občania mali veriť práve jemu. Jeho kampaň sa však len začína a možno nielen mňa počas nej presvedčí o svojej oprávnenosti stať sa hlavou štátu. Zatiaľ sa tak nestalo.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pred napísaním článku som pánovi Kiskovi e-mailom položil pár otázok na ktoré mi doteraz neodpovedal. Škoda, lebo mal možnosť sa vyjadriť, či napríklad vyvrátiť niektoré podozrenia na svoju osobu , ktoré v otázkach boli. Mohol tak pomôcť aj svojim potencionálnym voličom pri rozhodovaní. Pán Kiska, ktorého prezidentská kampaň stojí na údajnom záujme o občanov tak predviedol pravý opak. Možno nemal čas a poštu mu (ne)vybavuje jeho sekretárka. Ako sa však bude správať k občanom potom, ak bude vo funkcii prezidenta a tí ho zavalia návalom prosieb, či sťažností ? Bude to za neho tiež (ne)riešiť nejaký úradník a on sa bude tváriť, že je všetko v poriadku ? Ďakujem pekne, neprosím.

SkryťVypnúť reklamu

Otázky , ktoré som pánovi Kiskovi položil si môžete prečítať tu.

Doplnenie článku dňa 6.7.2013: Musím reagovať na niektoré komentáre k tomuto článku. Za to, že nedám peniaze na takú charitu ako robí p.Kiska a dovolil som si mu vôbec položiť nepríjemné otázky ma anonym menom Michal222 počastoval nadávkou chudák, či inými urážkami a za to, že mám pochybnosti o čistote nadácii vo všeobecnosti ma anonym mjo nazval hajzlíkom. Beriem to ako názor primitívov, pretože ak mi niekto odopiera vlastný názor, tak si ani iné pomenovanie nezaslúži. Nebudem už na takéto vulgárnosti reagovať, lebo jedno príslovie hovorí: Nehádaj sa s blbcom, pretože klesneš na jeho úroveň. Na záver sa chcem ospravedlniť čitateľom, ak sa im niektoré moje reakcie v diskusii zdali nevhodné. Skúste sa prosím vžiť do mojej kože.

Vladimír Hano

Vladimír Hano

Bloger 
  • Počet článkov:  24
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som človek,ktorého trápia problémy tohoto sveta a keďže ich ináč neviem riešiť,tak o nich chcem písať. Možno sa nič nezmení, ale mlčať mi pripadá ako tá horšia voľba! Na svojom webe mám tiež osobný blog a fotogalériu, pretože jednou z mojich záľub je aj fotografovanie. Nájdete tam aj články o pestovaní rastlín na balkóne.Moje aforizmyMôj obľúbený citát: Je priam tragikomédiou, keď si vedúci na pracovisku začína namýšľať, že je vševedúcim. Zoznam autorových rubrík:  policiamestofototechnikanáboženstvospoločnosťvodičiSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu