Priatelia dovolil som si v tento čarovný čas po vzore Róberta Fica (SMER-SD) zložiť túto krátku báseň. Pán Fico, bol mojou veľkou inšpiráciou, keď navrhol na svojom Facebooku, aby to nebolo stále len o politike.
"Nech to nie je stále len o politike … Sneh v Bratislave je vzácny, treba využiť každú príležitosť. Tak som sa jej pred pár minútami práve chytil. Pekný deň," napísal vo svojom facebook statuse Róbert Fico
Veru má pravdu, keď máme neschopnú opozíciu zjednotiť sily, máme viac času na svoje záľuby. Verím, že toho vďaka jeho radám mnoho dosiahnem.
Fico stavia snehuliaka!
Snežik sneží padá, Fico v kľude skladá,
kým nám snežik dopadne, ÚŠP sa rozpadne!
Snežík sneží padá, Fico snehuliaka stavia,
kým nám snežik dopadne, ústava sa rozpadne!
Snežik sneží padá, v base sviatok majú,
kým nám snežik dopadne, polovica z basy vypadne!
Snežik sneží ďalej padá, Fico fujavicu navrhne,
kým nám snežik dopadne, SaS a PS spolu zamrzne!
Snežik sneží padá, Fico stavia snehuliaka!
Možno napíšem aj knihu básni. S názvom niečo ako Kvílenie opozície v mrazivej noci.
Róbert by mohol byť vykreslený v ilustrácií na vedľajšej strane ako v červenom roláku spokojne pozerá von oblokom, popíjajúc horúce kakao. Medzi tým opozícia na druhej strane, cencúle aj na slipoch, u SPka skôr na tangáčoch.
Bez urážky, každy nech si nosí, čo uzná za vhodné. No už sa prebuďte a prestante s politikou ONE MAN SHOW, lebo si Vás dá Fico večer do kakavka ako kocku cukru, na sladké sny.
Autor: Michal Hatala Nečesaný
Podobnosť s akýmikoľvek osobami či hnutiami nie je čisto náhodná.