Matoviča do New Yorku

Písmo: A- | A+

Máme politického majstra sveta. Pri trochu sebareflexie, na Slovensku je ho škoda. Ponúknime ho celému svetu.

Náš svet, hlavne ten ľudský, sa zmieta v problémoch. Ohrozuje nás klimatická kríza, neskutočne rýchlym tempom znečisťujeme životné prostredie, ťažíme všetky možné nerastné suroviny ktoré budú chýbať ďalším generáciám, rozťahujeme sa po tejto Zemi tak, že miznú tisíce rastlinných a živočíšnych druhov. 

Ohrozením sú tiež nezhody medzi svetovými mocnosťami a náboženské konflikty. Inými slovami svet by potreboval ozaj akčnú a pevnú ruku, aby sa tento nepriaznivý vývoj zvrátil.

Posledné dni nám jasne ukazujú, že takýto človek tu je. Rýchlo a rázne rieši naše najväčšie problémy a vôbec nič mu pritom nestojí v ceste. Jediná chyba je, že je to len našom malom a v celosvetovom meradle vlastne bezvýznamnom Slovensku.

Mali by sme preto byť trochu rozhľadenejší, odložiť svoju sebeckosť a ponúknuť túto výnimočnú osobnosť celému svetu. Zrejme najlepšia by bola rýchla výmena generálneho tajomníka OSN, aby sa naše ľudské aktivity začali vyvíjať správnym smerom.

Vyzývam preto vládu Slovenskej republiky aby Igora Matoviča okamžite odvolala z pozície ministra a umožnila mu tak kandidatúru na túto významnú celosvetovú pozície. Dve krajiny, Rusko a Maďarsko, nás v tomto určite podporia okamžite. A keď sa s našimi úspechmi oboznámia aj ostatní, nič už tomu nebude stáť v ceste.

V neposlednom rade som presvedčený, že aj Igorovi sa bude viac páčiť lietať po svete vo veľkom Boeingu, ako v našom malom Airbuse.

Skryť Zatvoriť reklamu