Podľa žaloby, ktorú spoločnosť podala, Čoi „nedbala na zachovanie svojej dôstojnosti" ako propagátorka ich bytov. Najvyšší súd dal firme za pravdu. Hoci iný súd najprv žalobu zamietol, spoločnosť sa odvolala a spor vyhrala, pretože podľa súdu Čoi poškodila imidž firmy tým, že „nedbala o svoju spoločenskú a morálnu česť" a tým znevážila dobré meno značky.
Kórejské organizácie za práva žien sú pobúrené. (Dúfam, že aj vy. Ja síce žijem v Kórei už dva roky a len tak ma niečo neprekvapí, no tomuto som napriek tomu nemohla uveriť.)
Domáce násilie (na ženách), ktoré sú často v domácnosti, je v Kórei bežné, no málokedy nahlásené na polícii. Veľa ľudí si tu myslí, že ak muž udrie manželku, je to jej vina. Tlak spoločnosti je veľký, Kórea je spoločensky vlastne stále zaostalá krajina. Ak sa celebrita ako Čoi rozhodla o vlastnej skúsenosti s domácim násilím verejne hovoriť, bol to veľmi správny čin, ktorý mohol pozitívne ovplyvniť ďalšie ženy. Ako sa ale budú cítiť teraz, keď dokonca aj legálny systém krajiny herečku takto ponížil?
Zjavne by sa podľa súdu správala morálnejšie, keby sa nechala mlátiť, najlepšie pred očami svojich dvoch maloletých detí, ktoré sú teraz mimochodom, po smrti svojej matky, žalovanou stranou.