Investičné stimuly á la SMER-SD

Stred a východ Slovenska opäť vyšiel naprázdno. Toto je sociálna politika našej vlády a ďalšie potvrdenie, že táto vláda zväčšuje regionálne rozdiely a nevie prilákať nové, zmysluplné a dostatočné investície na stred a východ SR.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

V stredu 24.1.2018 totiž vláda schválila investičnú pomoc pre ďalšie spoločnosti. Toto by mohlo znieť ako dobrá správa, ak by sa jednalo o regióny, ktoré majú vysokú nezamestnanosť, teda na východe a strede Slovenska. Ale tam schválená investičná pomoc nesmeruje. Smeruje na západné Slovensko, kde je nezamestnanosť nižšia ako priemer SR a pracovné miesta sú obsadzované občanmi zo Srbska a Rumunska. A práve im ideme vytvoriť viac pracovných miest!

A to pán minister hospodárstva Peter Žiga, na tlačovej besede začiatkom roka o plánoch ministerstva hospodárstva hovoril o tom, ako je potrebné smerovať investičnú pomoc práve na stred a východ Slovenska. A tri týždne na to vláda schváli investičnú pomoc firmám na západe. Čo k tomu viac dodať?!

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nehovoriac o tom, že na tejto tlačovej besede pán minister tvrdil, že nechce, aby zo Slovenska bola montážna dielňa. Ale následne schváli ďalšie investičné stimuly firmám, ktoré z nás montážnu dielňu robia. 

A na záver, povedal taktiež, že evidujú 100 nových investorov, ktorí prejavujú záujem o investovanie na Slovensku a z nich ⅔ majú záujem investovať na strednom a východnom Slovensku. Prečo si potom vláda vyberie práve spomedzi tej ⅓ firiem, ktoré chcú investovať na západe Slovenska a podporí sumou 10 miliónov práve tie???

Tu je prehľad, ktorý pripravil Inštitút ekonomických a spoločenských analýz (INESS), kde môžete vidieť výšku miery nezamestnanosti v okresoch, kam smerovala investičná pomoc:

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu
(zdroj: INESS)

Naše hnutie má však k tejto celej téme svoju vlastnú koncepciu. My zameriame svoju pozornosť na poctivých Slovákov, ktorí platia a budú platiť na Slovensku dane. Ktorí chcú na Slovensku začať podnikať, ale kvôli vysokej byrokracii sa do toho radšej nepúšťajú. Práve pre týchto ľudí a pre tých, ktorí už dnes poctivo podnikajú, máme pripravený balíček opatrení, ktorý je zhrnutý v našom programe:

http://www.obycajniludia.sk/program/podnikatelske-prostredie/

Toto sú opatenia, ktoré budeme my presadzovať, keď budeme vo vláde.

Eduard Heger

Eduard Heger

Bloger 
  • Počet článkov:  19
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som poslanec za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO). Šťastný manžel, otec 4 detí, ekonóm a manažér, ktorý po tom, ako skúsil život v USA, tam takmer natrvalo zostal žiť. Ale doma je doma. Slovensko je pre mňa krásna krajina s veľkým potenciálom, žijú tu výnimoční ľudia. Preto verím, že našu krajinu čakajú v budúcnosti veľké veci. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu