Šetrenie na úkor slobody výberu

Koalícia prelomila prezidentovo veto a schválila zrušenie druhého kola volieb do VÚC. Zvolení budú teda tí kandidáti, ktorí dostanú v prvom kole volieb najviac hlasov. Aký je skutočný zámer tejto zmeny?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Koalícia tvrdí, že jej ide o úsporu približne dvoch miliónov eur, ktoré stojí druhé kolo. My s tým však nesúhlasíme. Prečo?

Do rozpočtu pritieklo minulý rok o 800 miliónov viac ako sa pôvodne počítalo. Potrebujeme ešte ušetriť 2 milióny? Z 800 miliónov koalícia neodložila nič, všetko minula. Ak nám chcú nahovoriť, že chcú vo veľkom šetriť, tak nám len celkom nedávno dokázali opak. 

Prečo tento návrh prichádza práve teraz, tesne pred voľbami? Ich motívom je zabetónovať svojich ľudí v županských kreslách! Dnes má SMER-SD podľa prieskumu 25%-tnú podporu. Je veľká šanca, že v prvom kole dostanú ich kandidáti viac hlasov oproti rozdrobenému elektorátu nezávislých kandidátov a kandidátov iných strán. Keďže budú iba jednokolové voľby, je vysoká šanca, že budú práve zvolení ich kandidáti.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Naplno to povedal aj pán Paška (SNS) vo svojom vystúpení v pléne! Povedal, že každá koalícia má svoj plán realizovať svoje politické pôsobenie. Rozhodli sa teda pre zmenu politického systému. Presne tak to je – oni nemyslia na dobro Slovenska, ale na seba.

Je to akoby v cyklistike: Skupinku odtrhnutú od pelotónu dobiehajú iní jazdci. Do cieľa je ešte ďaleko a zdá sa byť jasné, že ich pelotón dobehne a môžu skončiť aj bez umiestnenia. Čo urobí ich tím? Zoberie cieľovú pásku a skrátia trasu o 50 km. Presne takto sa zachovala koalícia.

Posilňuje to demokraciu? Určite nie. Druhé kolo má práve v tom význam, že sa spoločne vieme zomknúť a vybrať kandidáta, za ktorého je väčšina oprávnených voličov, nie len masa jednej strany. ​Je to nebezpečné.

SkryťVypnúť reklamu

Takýmto návrh​om totiž koalícia pomáha aj ĽSNS. Môže sa totiž ľahko stať, že ich kandidát dostane značný počet hlasov. Finančné prostriedky už majú. V druhom kole sa ale nebude mať proti nemu kto postaviť. Druhé kolo už nebude.

 

Na svoje si príde aj Most-HID. Ak pán Bugár zmobilizuje svojich maďarských voličov, na Slovensku môžeme mať prvýkrát maďarského župana.

​Moje vystúpenie v pléne si môžete pozrieť tu: https://www.youtube.com/watch?v=7Lu8cuw_4zQ

Eduard Heger

Eduard Heger

Bloger 
  • Počet článkov:  19
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som poslanec za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO). Šťastný manžel, otec 4 detí, ekonóm a manažér, ktorý po tom, ako skúsil život v USA, tam takmer natrvalo zostal žiť. Ale doma je doma. Slovensko je pre mňa krásna krajina s veľkým potenciálom, žijú tu výnimoční ľudia. Preto verím, že našu krajinu čakajú v budúcnosti veľké veci. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu