Typy a rady pre mamičky

Ste mamička na materskej a potrebujete poradiť? Máme pre Vás vychytávky, o ktorých ste možno netušili. Tento článok Vám napovie viac.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

Každá, ktorá je matkou vie, že spanie je zázrakom. Preto radíme tú najlepšiu vec aká sa len dá. Spať práve vtedy, keď spí aj vaše bábätko. Možno si poviete, že je to nereálne, veď kto mi poupratuje, navarí, ožehlí, poumýva riady? Dá sa to zariadiť rôznymi spôsobmi. My radíme jeden spôsob z viacerých možností. Zamestnajte vaše bábätko činnosťami, ktoré sú vašou dennou rutinou, keď nespinká. Unaví sa, no a potom si môžete zdriemnuť i vy. Napríklad pri varení. Dieťatko bude vidieť ako varíte, stačí ak ho posadíte do stoličky, dáte mu misku a varechu a určite máte na pár minút výdych. Bábätko bude pozerať na vás a bude sa snažiť opakovať to, čo robíte i vy. Možností je však naozaj veľa a deti sa dajú zabaviť či už pri varení, upratovaní alebo iných činnostiach. No a neskôr, keď bábätko zaspí, môžete po ňom opakovať zasa vy.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Mnohé z mamičiek majú pred návštevou lekára veľký strach a hlavne stres z toho ako to ich bábätko zvládne. Pri tomto strese sa veľakrát stane, že mamička sa zabudne spýtať na veci, ktoré mala už dávno v hlave, no vytratili sa pri vchádzaní do ambulancie. Mamičky myslia len na to ako ich dieťatko zvládne očkovanie, či bude veľa plakať a ako to celé bude znášať. Veľakrát sa stane i to, že nepočúvajú čo im samotná doktorka rozpráva a potom po príchode domov len pozorujú bábätko a googlia, aké následky môže mať po očkovaní. Preto radíme mamičkám. Nakoľko je už pokročilá technická doba a žijeme v 21.storočí, každá maminka vlastní mobilný telefón a nosí ho neustále pri sebe, aby si dokumentovala ako jej bábätko rastie. Preto radíme, milé mamičky, keď už máte mobily pri sebe patrične ich využite. Zapíšte si do poznámok otázky, ktoré sa chcete doktorky spýtať, no zapisujte si aj slová doktorky smerom k vám, aby ste potom doma nemali zbytočné obavy o vaše dieťatko.

SkryťVypnúť reklamu

 Stanovte si denný plán. Bábätka väčšinou treba nastaviť na ich denný režim. Ak je už bábätko väčšie a pije mliečko len raz alebo dvakrát za deň, snažte sa dávky dávať vždy rovnaký čas každý deň. Napríklad ráno a večer. Tým si dieťa zvykne napríklad na to, že ak večer vypije mliečko, tak musí isť spinkať. Taktiež si treba stanoviť hodiny kedy dieťa spí cez deň. Treba ho nastaviť tak, aby spinkalo i v noci. Tzn., radšej ho dať spinkať iba raz za deň ako viackrát a potom sa bude v noci budiť. I keď niekedy dieťa nemá svoj deň a je ťažké dodržať tento harmonogram, treba sa s tým popasovať a naučiť dieťa správnemu režimu. 

SkryťVypnúť reklamu

 Ak uspávate dieťatko v postieľke neprichádza ku kontaktu matky a dieťaťa. Radíme, skúste si bábätko z času na čas pritúliť k sebe, poprípade ho uspať na rukách. Bude tak cítiť materinskú lásku a tak rýchlejšie a pohodlnejšie zaspinká, pretože bude spokojné. Stretávame sa s takýmito prípadmi práve vtedy, keď bábätko nemá svoj deň a stále plače. Práve vtedy je čas na takéto túlenie. Nenavrhujeme však takéto uspávanie vykonávať denne, aby si vaše bábätko nato nezvyklo a aby ste vy neprišli o ruky, pretože ho musíte stále naťahovať.

 Ďalší typ ako správne bábätko dostať do formy je cvičenie. Radíme cvičiť už od úplného bábätka, keď prídete z pôrodnice. Napríklad vždy keď dieťa pôjdete prebaľovať zaužívajte si zvyk zacvičiť si s ním. Plienočku mu dajte dole, aby sa cítilo voľnejšie, chyťte ho za ručičky a opatrne ho stavajte na nohy, toto zopakujte aspoň trikrát. Dieťa tým spevňuje svaly, rozhýbu sa mu črevká a tým pádom netrpí ani brušnými kolikami. Dieťatko je pevnejšie no a neskôr sa to odzrkadlí tým, že sa bude vedieť samo pretočiť, posadiť sa no a podporuje to aj svaly v celom telíčku, čiže bude preňho ľahšie aj chodenie. 

Nikola Hindáková

Nikola Hindáková

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Môj blog je zameraný na tvorivú činnosť súvisiacu so školou, ktorú študujem, tzn. masmediálnu komunikáciu a žánre s ňou súvisiace. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
SkryťZatvoriť reklamu