Dobrý deň, volajte ma Andrea!

Znova nám pred nosom odišiel vlak. a v tom vlaku sedeli ľudia. Mihli sa neznáme tváre pred očami a v priebehu sekundy na túto nepodstatnú vidinu zabúdame. No v tom vlaku sedel človek.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Sám so svojími myšlienkami a svojou existenciou.

Vedľa neho sedela žena. Akási pani v stredných rokoch, ktorej práve skončila zmena v továrni. No naozaj! Celý deň stáť za pásom a monotónne vykonávať jednu činnosť, to dá zabrať. A doma ju čakajú tri hladné deti s poznámkou kde toľko trčí. Veď už je čas večere.

Rovno oproti stojí pán v hnedom obleku. Poisťovák akísi. Dnes veru nemal úspešný deň, veď už je toho presýtená celá spoločnosť. A on už akosi zisťuje, že tento job nie je až taká výhra ako si sprvoti myslel. Nevadí. Pozrie sa po niečom inom, veď výdavky sú minimálne- len na jeho spotrebu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Slečna s vyzývavým výstrihom hľadí kamsi do neznáma. Strávila minulú noc s pofidérnym chlapíkom v nejakom zatuchnutom penzióne hneď pri diaľnici. A práve prichádza nato, že si tam zrejme zabudla taštičku so šminkami.

Vlak prefrčal cez ďalšie nástupište, celkom nebadane, celkom nevinne. Až na konečnú.

A my sa len dívame a zabúdame. V tej kope železa sedí človek. A má svoje meno. Svoju identitu, svoju tvár a svoj charakter. A taký je len jeden, a predsa každý.

Ja som Andrea a keby som sedela v tom vlaku v pokoji zabudnite. Veď žien s takým menom chodí po svete omnoho viac. Zabúdajte. Ja budem v tichosti premýšlať nad počasím.

SkryťVypnúť reklamu

A keď už sme pri tom, ako sa to vlastne voláte???

Andrea Hlaváčiková

Andrea Hlaváčiková

Bloger 
  • Počet článkov:  24
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som niekto kto spadol z výšky istoty do hlbočiny neznáma a dúfa, že to nie je tragédia ale možnosť znova roztiahnuť krídla a slobodne letieť. Zoznam autorových rubrík:  o životeto čo mi nedá dýchaťvšimla som siSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu