Most Chucka Norrisa je dobrý nápad, má len pozitíva

Nie som z Bratislavy, nie som neďaleko rieky Morava a s Rakúskom nemám nič spoločné. Celý most tak nemôžem brať z pohľadu človeka, ktorý by ho využíval denne, alebo aspoň raz za rok. A keďže sa tvrdí, že je to všetko recesia, kladiem si otázku. Je takéto niečo zlé? V Čom to ublíži?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (12)

Na rozdiel od rôznych hviezd a hviezdičiek populárnej hudby, kde je množstvo "veľkých mien" a veľkých úprav cez Photoshop, bandu kozmetických šikuliek a tak podobne, má Chuck Norris niekoľko výhod. Pozná ho mladá generácia i tá staršia. Len choďte po ulici, spýtajte sa náhodného človeka, kto to je, a odpovie. Aj niektorí z tých, čo nemajú tušenie, kto bola Mária Terézia.

Chuck Norris a slovenský most? A prečo nie? Skoro sme mali most Georga Busha, keď niekto dostal nápad. Ten názov však nebol až tak populárny a kým z obidvoch sa robí sranda, tak predsa len - Chuck je herec, bojovník a komik, kým bývalí americký prezident je hlavne blbec. Nič iné ma ani nenapadá. A ak sa niekomu nepáči slovo blbec a považuje to za vulgárne, tak môžem použiť jemnejší výraz "hlúpy" či "v ktorejkoľvek krajine mimo USA nezvoliteľný".

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Myslím, že ak by sa most pomenoval po Chuckovi Norrisovi, znamenalo by to v prvom rade Slovensko v rôznej zahraničnej tlači. Denne sa dozvedáme, že urobili v Amerike či v Japonsku nejakú smiešnu, divnú či úplne ťuknutú na hlavu vec, udalosť alebo niečo podobné. Prišiel nápad urobiť z ľudí živé domino, tak sa to udialo, ľudia sa rehocú a sem tam sa to niekde odvysiela. S dominom sa dajú inak rôzne veci, napríklad prepojenie s puzzle. prečo by nemohlo aspoň sem tam byť naše malé Slovensko v medzinárodnej tlači? Okrem toho, všimnú si to aj rôzne známe osobnosti, filmári a spol - a možno urobia nejakú tú viac alebo menej podarenú kovbojku či ťažké scifi v Tatrách, na zámku v Bojniciach alebo v inej lokalite.

Skryť Vypnúť reklamu

Pomenovanie po tejto známej osobe by asi len prospelo. Zvlášť, keď by len časť ľudí protestovala a len málokto z nich vie nejaký vhodnejší názov. Most CN je okrem iného zaujímavý orientačný bod, ľahko sa to pamätá a neviem o tom, že by v rakúsku mal niekto problém s týmto mostom. V najhoršom prípade by svoju časť mosta pomenovali most Arnolda S., známeho napríklad z filmov Terminátor.

Je rozhodne dobre, že sa objavila možnosť hlasovať o názve mostu na internete. Ľudia si môžu ukázať svoj názor, aj keď je pravda, že staršej a konzervatívnejšej generácie je na internete menej, a tak to nebol úplne najideálnejší nápad, ale aj tak je to fajn. Čo ale teraz urobiť? Povedzme, že na väčšej vzorke by mal Chuck menej hlasov a časť hlasov je fakt z recesie. Aj tak by mal tento most najviac hlasov od tých, ktorí chcú mať meno človeka, o ktorom je množstvo vtipov a ktorý bol aj v českej reklame na mape okolia. Ak by sa toto komunitou navrhnuté meno zrušilo, tak by sme mali namiesto mimoriadne zaujímavého názvu taký obyčajní a hlas ľudu by bol zametený pod koberec. Schváliť názov po Chuckovi či Márii, obidva názvy majú svoje za i proti, no myslím, že by sa malo dať na hlas ľudu v tomto prípade.

Skryť Vypnúť reklamu

Možností sú len dve: Prijať názor ľudí, alebo to komplet zmazať, scenzurovať a možnosť aj takto ukázať Slovensko úplne zahodiť. Navyše by sa objavili po svete hlášky typu "Public wants A, Goverment is doing B, welcome to Slovakia". Čo by bolo na titulke? Známy herec, portrét M. Terézie, naštvaný ľudia a hlava toho, kto tomu všetkému povedal "nie".

Stanislav Hoferek

Stanislav Hoferek

Bloger 
  • Počet článkov:  75
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Optimista, úprimný blázon a človek, ktorý chce zmeniť svet k lepšiemu. Niekedy drzý a často hľadajúci vo všetkom nejaké súvislosti. Preferujem dialóg a kompromis pred inými riešeniami. A nemám rád spamovacích magorov, náboženských fanatikov či "expertov na život" :) Som autorom rôznych textov, medzi obľúbené patrí trilógia Vodná planéta. Zoznam autorových rubrík:  filozofia a názoryKnihyPolitikaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu