Ako môžu byť registrované partnerstvá tak veľký problém?

Otvorene, mám problém ohľadne registrovaných partnerstiev. A vlastne nie len ohľadne toho, ale aj ohľadne ďalších vecí, ktoré s tým súvisia. A áno, navyše sa hnevám na určité skupiny ľudí. Môžem tiež povedať, že oprávnene.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (55)

Po prečítaní začiatku, tzv. perexu, si môže pomyslieť kto chce čo chce. Nie som homosexuál, nemám v pláne sa ním stať a ani denne nestretávam ľudí, o ktorých by som vedel, že sú homosexuáli. Štve ma však to, ako sa k tejto a ďalším "sporným témam" stavajú niektorí ľudia.

Považujem sa za otvoreného človeka, ktorému nechýba ľudskosť a tolerancia. Keď si na niečo poviem svoj názor, tak je podľa mňa správny a bude až dovtedy, kým sa nezmení na základe dobrých dôkazov pre iné myslenie, alebo na základe kompromisu. Ako ma ale môže presvedčiť niekto na "svoju vieru" prostriedkami, ktoré fakt nepatria do tohto tisícročia?

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pravidelne stretávam ľudí, ktorí si myslia, že majú patent na rozum. Len oni vedia, čo je "proti bohu", "proti prirodzenosti", "prírode", "humanite" a celej škále slov, ktorým asi ani sami nerozumejú. Tak napríklad pri homosexualite počúvam tvrdenie, aké je to proti bohu... a počúvam to od ľudí, ktorí nie sú schopný pochopiť či akceptovať (alebo tolerovať) iných bohov. To kde sme? Niekto, kto nie je schopný vidieť inde ako v svojom piesočku, ma má poúčať, čo je správne a čo nie?

Nečítal som Bibliu. Je pravda, že som prečítal Mahábháratu, čo je naozaj zvláštna kniha, a otvorene sa tam vyskytuje slovo ateista a to, že ateisti sú zlí barbari. Tak si poviem že fajn, takto to bolo napísané pred netuším koľko rokmi a niekto to tak berie a bude sa za to biť. Väčšina ľudí však má dosť rozumu na to, aby sa povedalo niečo typu "aha, tu to bolo prikázané takto, ale ja si verím v čo chcem a toto sa mi nepáči, tak v to veriť nebudem". Je v Biblii či inde niečo o homosexualite? A čo? Že sú to automaticky dáke horšie ľudské bytosti? Ak to tam je, tak nech si to tam je. A aj keby som bol kresťan, patrilo by to medzi veci, ktoré neuznávam a k životu nepotrebujem.

Skryť Vypnúť reklamu

Homosexuáli sú tu a sú reálnou hrozbou. Hrozbou pre ľudí bez mozgu, s tonu vážiacim egom a pre tých, ktorí bojujú za akési jediné pravdy a podobné sprostosti. Čo s homosexuálmi, postrieľať? Alebo ich zatvárať do blázninca? Ak je toto to správne riešenie podľa nejakého farára či politika... tak si myslím svoje a rád sa vyjadrím k tomu, že by ten a ten človek nemal zastávať danú funkciu, lebo je to blbec a ľudská troska.

Nedávno boli v parlamente múdre debaty na tému registrovaných partnerstiev. Liberál povie ľudskú myšlienku, že nie je správne ubližovať niektorej skupine. Okamžite sa ozvali rôzne konzervatívne skupiny, podľa ktorých je to ani neviem čo. Emócie na plné pecky, rozum 404 not found a kam sme sa dostali? Nikde.

Skryť Vypnúť reklamu

Chceli by ste mať homosexuála za suseda? Mne by to nevadilo. Ale nechcel by som mať za suseda zakomplexovaného somára, ktorému všetko vadí bez toho, aby sa nad tým vôbec začal zamýšľať ako človek. Človek je rozumný tvor, schopný uvažovania z viac ako jednej strany a hľadania kompromisov, alebo nie?

P. S. Pojem "urážať veriacich" je mega sprostosť. Každý rozumný človek verí v o chce a aj tí, čo veria napríklad v katolícku vetvu kresťanstva, veria niektorým častiam viac, niektorým menej a s inými nemusia vôbec súhlasiť. Ak sa niekto otvorene vyjadrí k tejto téme, tak nechce ísť proti veriacim, chce často len upraviť hlúpe prikázanie, ktoré je hlúpe zhodou okolností často bez ohľadu na vieru. Zvlášť veriaci ľudia, ktorí veria v boha a nedôverujú cirkvi sú veľmi rozumní v týchto témach.

Skryť Vypnúť reklamu

A teraz môj názor. Čo si myslím o registrácii partnerstiev? Je to v podstate jednoduché, sme ľudia - odlišní ľudia, s rôznymi vlastnosťami. V akomkoľvek partnerstve, či už je hetero alebo homosexuálne, ide o zväzok ľudí, ktorí majú niečo spoločné a dokážu spolu vychádzať. Ak sa dajú dokopy muž a žena a budú happy, tak je všetko fajn a prajem niečo také každému. Niečo sa ale pokašle, veľká láska pominie a prídu rozvody, súdne ťahanice o majetok a detváky z toho väčšinou nie sú nadšené.

A čo homosexuálny pár? Ak sa majú radi a spolu vychádzajú, nevidím problém. Že majú rovnaké pohlavné orgány? A čo? Rozumieť si môžu. Z vlastných skúseností poznám hlavne úplne úžasných ľudí, či už ide o gayov alebo lezby, ktorí sa zaujímajú o to isté, čo ostatní. Hudba, šport, atď... v čom sú ale horší? Vlastne v ničom, len majú smolu, že majú menej partnerov na výber (a o to viac sú si verní) a že ich niekto veľmi vďačne odsúdi. Nemyslím si, že by mali byť zahnaní niekde na okraj a práve to, že sú iní, môže byť výhoda, ak majú v svojom okolí chápavých ľudí.

Navyše je partnerstvo homosexuálov povolené v čoraz viac krajinách. Prečo musí byť Slovensko zas pozadu? Možno som otvorený človek až priveľmi, ale zdá sa mi hlúpe, že sa niekto narodí trochu iní a už mu štát či napríklad cirkev hádže polená pod nohy. Nedávno som spoznal dievča, ktoré má vrodené pohybové problémy, len ťažko sa pohybuje. Zakáže sa jej svadba len preto, že je iná? Nie? A to, že sa niekomu páči iná skupina ľudí je dôvod?

Stanislav Hoferek

Stanislav Hoferek

Bloger 
  • Počet článkov:  75
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Optimista, úprimný blázon a človek, ktorý chce zmeniť svet k lepšiemu. Niekedy drzý a často hľadajúci vo všetkom nejaké súvislosti. Preferujem dialóg a kompromis pred inými riešeniami. A nemám rád spamovacích magorov, náboženských fanatikov či "expertov na život" :) Som autorom rôznych textov, medzi obľúbené patrí trilógia Vodná planéta. Zoznam autorových rubrík:  filozofia a názoryKnihyPolitikaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu