Hlúpe a iracionálne dôvody, prečo ísť voliť :)

Viete, koľko je dôvodov, prečo by mal ísť človek do volebnej miestnosti a vyjadriť sa? Stačí si pozrieť blogy politikov i nepolitikov, ľudí najrôznejších názorov na svet a už sa ich nájde dosť. Teraz ale prinesiem nepolitické dôvody, prečo ísť na túto "politickú slávnosť" :)

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Ktoré to sú? Aké dôvody súvisia s voľbami a zároveň nie sú veľmi vážne?

 1. Stretnutie s ľuďmi z komisii. Kto tam bude? Nudná banda, alebo veselí milí ľudkovia, dávno nevidení priatelia a tak podobne? Jediný spôsob, ako to zistiť.

 2. Cestou do volebnej miestnosti, cestou späť, samotnou prácou s obálkou, perom a všetkými tými lístkami, schudneme nejaké tie kalórie. Kto by nechcel krásnu vyšportovanú figúru? A koľkí z nás máme nejakú tú pneumatiku? Zoberme to športovo a aj keď to nie je nejaký šport (minimálne pre mimoriadne aktívnych ľudí asi nie), aj to trochu pomôže k lepšej postave. Zvlášť, keď sa pocitom z dobre vykonanej práce začnú vlniť mimické svaly. Ďalšia kalória dole. Alebo len polovica kalórie? Prípadne rovno tri? Zas jediný spôsob, ako to zistiť :)

 3. Stane sa niečo zaujímavé? Stretnete niekoho, narazíte na nejaký prúser? Hneď je námet na blogový príspevok, diskusiu niekde pri pive či pri prechádzke s nejakou milou slečnou či zážitok, ktorý sa môže po rôznych zmutovaniach dostať do vášho príbehu.

 4. Utvrďovanie svojej identity. Zmení vás voľba k lepšiemu? Pomôžete niekomu inému voliť v ďalších voľbách? nech sa už zvolí čokoľvek, stojíte za tím a ukazujete svoju rozhodnú a zodpovednú tvár, nie tvár zbabelca.

 5. Stretnutie s priateľmi pred volebnou miestnosťou? A prečo nie? Všetky tie krčmy, rohy ulice či časti námestia sú nudné, ošúchané a realitovateľné kedykoľvek. Pred volebnou miestnosťou je to len sem tam. A navyše je to originálne a pre COOL ľudí ktorí sú IN :)

 6. Pri pohľade na večerné správy si môžete povedať niečo typu "bol som tam" a trpezlivo pozerať, či nejaká kamera nenasnímala práve vás a či nebudete slávni na chviľočku.

 7. Nová fotka na Facebook? Čo takto priamo z volebnej miestnosti, featuringovaná s volebnou urnou? Videli ste to niekde? Budete prví?

 8. Matovič rozdáva tričká. Čo ak bude niekto rozdávať pečené klobásky, nejaké medovníčky alebo podobné dobroty? Musí to niekto zjesť, alebo sa to vyhodí. A radšej by som niečo také skladoval v žalúdku ako na niektorej skládke.

 9. Všetky televízie majú nejaký telefón či mail na zahlásenie niečoho nového, múdreho a zaujímavého. Stane sa tam niečo? Ak áno, budeme práve my na chvíľu "veľkí reportéri" ?

 10. Najlepšia možnosť, ako sa vyhnať rečiam typu "ty si ani voliť nebol, tak tu nefrfli", je ísť voliť a dať svoj hlas.

Viac rôznych nepolitických dôvodov? Určite sa nájdu. A ak vás niečo napadne, môžete to dať do komentárov. Na pobavenie, aj pre prípad, že by voľby dopadli úplne inak, ako si želáme.

Stanislav Hoferek

Stanislav Hoferek

Bloger 
 • Počet článkov:  75
 •  | 
 • Páči sa:  0x

Optimista, úprimný blázon a človek, ktorý chce zmeniť svet k lepšiemu. Niekedy drzý a často hľadajúci vo všetkom nejaké súvislosti. Preferujem dialóg a kompromis pred inými riešeniami. A nemám rád spamovacích magorov, náboženských fanatikov či "expertov na život" :) Som autorom rôznych textov, medzi obľúbené patrí trilógia Vodná planéta. Zoznam autorových rubrík:  filozofia a názoryKnihyPolitikaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu