Učiteľský zápisník 2015/2016

Neviem, čo je pre učiteľa viac otravné, ako riešiť v stresových situáciách všetko viac ako raz. V známkach, ako aj vo všetkých poznámkach musí byť poriadok a dobrý nástroj môže zjednodušiť život učiteľa. Prečo? Dôvodov je veľa.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Aktualizované 26.5.2016: Učiteľský zápisník pre rok 2016/2017 je možné získať na stránke elist.sk.

Do rúk sa mi dostal zápisník, ktorý je určený priamo učiteľom. Malá knižočka, ktorá sa vojde do vrecka, malej kabelky či vmestí sa spolu s netbookom do obalu. Podporuje kreativitu a dá sa použiť aj mimo vzdelávania.

Porovnanie učiteľského zápisníka s knihami veľkosti približne A5
Porovnanie učiteľského zápisníka s knihami veľkosti približne A5 (zdroj: Stanislav Hoferek)


 

Samozrejme ma zaujímalo, na čo je taký zápisník dobrý. Prvá vec, ktorá ma zaujala, sú rozvrhy na 7 a 9 hodín. Ako sa použijú, to je samozrejme na každom. Pribalené sú ako darček a či ich použijete, to je na vás. Môžete ich ľahko prilepiť kdekoľvek, keďže sú to samolepky. Miesto na ne je napríklad na vnútornej strane obálky, ktorá sa dá navyše rozkladať ako harmonika. Kalendár je ukladaný vertikálne, každý týždeň tvorí stĺpec. Pre učiteľa je to výhodnejšie a navyše rozdelené na kvartály. Samozrejme sú zvýraznené sviatky a prázdniny, dokonca odlíšené podľa krajov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Kalendár a pribalené samolepiace rozvrhy
Kalendár a pribalené samolepiace rozvrhy (zdroj: Stanislav Hoferek)


 

Jednotlivé týždne sú rozdelený po dňoch, pričom pondelok až piatok majú rozdelenú ľavú stranu a sobota s nedeľou majú malý priestor na spodku pravej strany. Vždy sú uvedené mená a udalosti, typické pre tento deň. Niektoré dni zdobia jednoduché obrázky, cez ktoré sa dá písať (kvetinka na deň žien, upozornenie na zmenu času). Zvyšok pravej strany tvorí prázdne miesto s čiarkovanými riadkami. Vďaka tomu sa tam dajú písať ďalšie poznámky, ale nie je problém nakresliť zložitejšie vzorce alebo schémy. 

Priestor pre jednoduché kresby, schémy či myšlienkové mapy
Priestor pre jednoduché kresby, schémy či myšlienkové mapy (zdroj: Stanislav Hoferek)


 

V strede zápisníka sú jednoduché riadky na písanie, ako i prázdny priestor, vyplnený jedine bodkami a pravítkom v centimetroch. Oplatí sa to napríklad pre matematické a chemické vzorce, alebo diagramy.

SkryťVypnúť reklamu


 

Posledná časť je klasifikácia. Miesto, pre známky je pre každého žiaka rozdelené, napríklad na písomky a ústne odpovede, na polroky alebo na iný systém. Nechýba miesto ústne zhodnotenie alebo iný obsah. Na klasifikáciu je vyhradených viac ako 35 strán. Na každú stranu sa vojde minimálne 9 žiakov. Učiteľ tak môže spravovať viac ako 315 žiakov a rozlične ich potriediť. Ak by mala každá trieda 27 žiakov, v zápisníku by sa bez problémov dali viesť zápisy o jedenástich triedach.

Klasifikačné riadky s dostatkom priestoru
Klasifikačné riadky s dostatkom priestoru (zdroj: Stanislav Hoferek)


 

Myslím, že takýto učiteľský zápisník je dobrou pomôckou pre každého, kto potrebuje mať vždy poruke všetky potrebné poznámky. Klasifikácia, informácie o žiakoch, pripravované písomky, poznámky na každý deň a k tomu niekoľko rôznych zlepšovákov. Súčasťou sú rozvrhy, dve odlišné farebné záložky a všetko je to v odolnom obale. Navyše je celý zápisník navrhnutý, spracovaný a vytlačený na Slovensku a nie v niektorej krajine východnej Ázie.

SkryťVypnúť reklamu

Odkaz na recenzovaný produkt: http://eshop.druskabooks.com/shop/ucitelsky-zapisnik-20152016/

Odkaz na nový učiteľský zápisník 2016/2017.

Stanislav Hoferek

Stanislav Hoferek

Bloger 
  • Počet článkov:  75
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Optimista, úprimný blázon a človek, ktorý chce zmeniť svet k lepšiemu. Niekedy drzý a často hľadajúci vo všetkom nejaké súvislosti. Preferujem dialóg a kompromis pred inými riešeniami. A nemám rád spamovacích magorov, náboženských fanatikov či "expertov na život" :) Som autorom rôznych textov, medzi obľúbené patrí trilógia Vodná planéta. Zoznam autorových rubrík:  filozofia a názoryKnihyPolitikaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu