Prečo som rasista?

O rasizme som si prečítal na najrôznejších miestach na internete kilometre textov a prišiel som na to, že ma to vôbec neovplyvnilo. Stále som akosi rovnaký. Možno zásady, možno nejaké rozumné i nerozumné argumenty a možno kde nič, tu nič.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Spýtam sa. Tak úplne jednoducho a priamočiaro - k čomu je dobré hlásiť svetu, že ste niečo viac? Milión štýlov všetkého možného, 7 miliárd ľudí a isté je len jedno - všetci sme blázni, česť výnimka nejaké to lietadlo.

Do nadpisu som použil slovo rasista. Čo to je? Ak vás to zaujíma, môžete si naštudovať múdru literatúru, ktorú sa mne čítať jednoducho nechce. Rasizmus by som ale bral ako určitú nadradenosť. Niekto je dobrý a niekto je zlý - a niekto to musí kričať do sveta. Priznám sa na rovinu, som rasista.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Teraz sa asi niekto zamyslí, že čo chcem napísať. Pravdepodobne niečo typu "vadia mi takí a takí." Áno, je to tak. Sú ľudia, ktorí mi jednoducho vadia. Idú na nervy. Ľudia, ktorí sa zachovávajú tak, že to nechápem a odsudzujem. Pozriem sa na to svojou logikou a musím uznať, že logika na to nestačí. Niekedy na to nestačí ani "staré dobré ťažké SCIFI".

Skupina obyvateľstva, ktorá mi vadí, nie je tmavšia, žltšia alebo neviem ako farebná. Nevadia mi rómovia, vietnamci či niečo podobné. Každý má nejaký štýl života, ktorý sa mi nemusí páčiť, ale tak čo narobím? Čo zmením? Nič... a ak bysom začal z nejakého hlúpeho dôvodu všetko a všetkých riešiť, tak by som zmenil všetko len k horšiemu.

Skryť Vypnúť reklamu

Čo ale nechápem a odsudzujem, tak to sú niektorí ľudia na internete. Doba sa mení a na internete už nie sú len ľudia, ktorí majú nejaké technické vzdelanie a ovládajú netiketu. Okrem rozumných ľudí sú aj ľudia, ktorím ľudskosť nehovorí vôbec nič. Som rasista, ak nemám rád rasu internetových hlupákov?

Tak schválne: je správne, že niekto venuje hodiny denne akémusi boju "za život"? Teda že chce nenápadne povedať, že nejaké potraty, s ktorými sa nikdy nestretol, sú najväčšie zlo na svete? Je to fakt tá téma TOP MEGA ULTRA, ktorá trápi ľudí? Niekto má svoj názor, fajn. Ten niekto to roznesie po celom internete a nezaujíma sa o nič ale fakt o nič iné... a to už podľa mňa nie je fajn. Jednoducho mi to vadí. Alebo iný blázon, ktorí využíva problémy s jadrovou energiou v Japonsku na lákanie ľudí do svojej podivnej sekty. Asi ma nikto nepresvedčí, že je to správne. Na to som moc tvrdohlavý. Narazil som tiež na človeka, ktorý si urobil nejakých 15 blogov a na každých dával texty tak, aby to klamalo vyhľadávací mechanizmus Google, a aby sa teda jeho firmička dostala vo vyhľadávaní nad všetky tie, ktoré hrajú fér. Čerešničkou na torte je to, že keď som sa ozval, že to nie je OK, tak výhražkami zaspamoval aj moju babičku :) Dobrý extrém je tiež banda ľudí ohľadne downloads-portal.sk a podobných sprostostí. Nie len, že máte zaplatiť za programy, ktoré sú zadarmo a nemajú s tým webom vôbec nič spoločné, ale ešte vás môže tyranizovať s rôznymi úrokmi a omeškaniami z úrokov a tak podobne. A ešte si dokážu urobiť stránku vlc.sk, ktorá od vás požaduje "členské" za to, že si stiahnete jeden program, ktorý je inak zadarmo pre každý systém na každej inej stránke.

Skryť Vypnúť reklamu

Keď sa nad tým tak rozmýšlam... je normálne mať nejaké predsudky proti ľuďom, ktorých poznáte. Niekto vám ublížil a tak je jasné, že ho nemáte v láske. Čo ale s ľuďmi, ktorých nepoznáte osobne, len ste ich uvideli niekde na internete? Nemám rád tých, ktorí sa cítia byť akosi moc výnimoční a musia to tlačiť do sveta. Fajn, každý sme iný, ale zbytočne a totálne priehľadne sa skrývať za akúsi čiastočnú anonymitu a využívať internet tak, ako by ho nikto rozumný nepoužil, to je na mňa trochu moc.

Stanislav Hoferek

Stanislav Hoferek

Bloger 
  • Počet článkov:  75
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Optimista, úprimný blázon a človek, ktorý chce zmeniť svet k lepšiemu. Niekedy drzý a často hľadajúci vo všetkom nejaké súvislosti. Preferujem dialóg a kompromis pred inými riešeniami. A nemám rád spamovacích magorov, náboženských fanatikov či "expertov na život" :) Som autorom rôznych textov, medzi obľúbené patrí trilógia Vodná planéta. Zoznam autorových rubrík:  filozofia a názoryKnihyPolitikaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

8 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu