SÁM sa zatkol!

Bizarná historka z podsvetia dediny. Kto druhému jamu kope, sám do nej padne alebo mu ju vykope ten druhý?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Minulý mesiac sedím s kamarátom na káve v jednom z tunajších podnikov. Diskutujeme o živote, náramne nadávame na politiku, až sa nakoniec dostaneme k plytkej téme ohovárania susedov. Neboli by sme správni malomeštiaci, ak by sme túto tému obišli. Veď to sa nepatrí! 

Zrazu mi zahlási, že jedného chlapíka z druhého konca dediny zobrali policajti. Pred troma dňami, poobede, nabehli kukláči do domu a vyviedli ho v putách. Vravím si: ,,Preboha! Čo urobil? Snáď niekoho zabil? Veď mne vždy prišiel normálny.” Mal síce zo zadnej strany hlavy takú divnú jazvu, vyzeralo to, ako keby mu tam niekedy niekto zarezal vreckovým nožom či podobným ostrým predmetom. Ale to nič neznamená. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Opísal mi priebeh zatýkania ako veľmi drsnú situáciu z nejakého akčného filmu. V momente mi prestala chutiť káva. Keksík podávaný ku nej nepripadal do úvahy, a to som si ho šetrila. Celá vyľakaná som si namýšlala, kto to v dedine žije a medzi akými ľudmi bývam. Hneď som si spomenula, ako mi minulý rok oznámil, že náš sused bývajúci hneď vedľa, zabil chlapa, keď bol mladší. 

Zamotávali sme sa viac do príbehu. Začala analýza. Dva dni si chlapík odsedel v zadržiavačke a už je aj doma. Susedia ho samozrejme nevidia v tom istom svetle ako pred pár hodinami, keď ešte rúbal na dvore drevo do krbu. Do dediny sa prisťahoval pred necelými troma rokmi. Žil sám, mal primeraný dom. Žiadny luxus ale ani bieda. Stredná úroveň. Nikdy sme neboli vo vnútri ale zvonka pôsobil tak. Mal dve autá. Jedno také staršie do terénu, s ktorým sa vozieval po horách a šesťročné Polo na mestské výjazdy. Chodili k nemu sem-tam nejaké ženy, v niektorých obdobiach ich bolo viac. Prichádzali na striedačku. Dlhodobejšie sa tam žiadna neudržala. ,,Je sám, nevyzerá ako obluda, určite má svoje potreby ako každý iný chlap,” hovorím si. 

SkryťVypnúť reklamu

Po pol hodinke rozoberania jeho života sme sa zastavili a povedali si, že sa naozaj nemá zle, má všetko, čo potrebuje a pritom nechodí každé ráno do roboty. Nie je ani na dôchodku a väčšiu časť týždňa trávi doma a užívaním si života. Z kadiaľ má peniaze?

 

Nezdalo sa to ani nášmu susedovi, ktorý býval na druhom konci dediny. Pravidelne chodieval na vodu do studne, kúsok od domu zatknutého. Bol o pár rokov od neho starší, možno o štyri. Nemal dve autá, ale jedno staršie, menší, ale za to útulný domček a vzťahovo to bolo také kadejaké. Žena sa s nim rozviedla pred dvoma rokmi a deti boli dospelé. Pracovali v zahraničí, prišli ho pozrieť raz za dva mesiace. Tu bol problém. Na prvý pohľad milý, pracovitý chlapík trpel komplexmi zo svojho nevydareného života. Závidel mužovi so zvláštnou jazvou jeho majetok a neustále užívanie si. 

SkryťVypnúť reklamu

 

Ohlásil na polícii svoje vypozorované argumenty. Obvinil ho z kšeftovania s mäkkými drogami. Všetko do seba krásne zapadalo. Do práce veľmi nechodí, pretože takýto biznis je naozaj výhodný. Ráno dlho spí, lebo nemusí vstávať o 5 a bežať do fabriky. Staré auto má na výjazdy na marihuanové pole, ktoré pestuje cca 15 km od dediny. Hlboko v húšti má plantáž. Preto má v aute motyky, kýble, hnojivá... Často sa stretáva na miestach ako sú pumpy s divnými ľuďmi. Je veľké zviera, zlý chlapec a magnet na ženy. Včera od neho odchádzala dlhonohá blondína a dnes ráno prsatá tmavovláska.Každého zúfalca by to nahnevalo. 

SkryťVypnúť reklamu

Argumenty na políciu zabrali. Týždeň podozrivého muža tajne sledovali. Výpoveď sa im zdala pravdivá. V pondelok tri minúty pred štvrtou hodinou poobede na obeť zaútočili. Spacifikovali ho a už sedel za zamrežovanými oknami bielej policajnej KIE. Prečo sa vrátil po dvoch dňoch? Nepustili ho iba zobrať si pyžamo do lochu, to nie. Nič mu nedokázali. 

Pravda bola taká, že pán nechodí skoro ráno do práce, pretože podniká cez internet. Má on-line obchod s erotickými pomôckami. Nemal potrebu to roztrúbiť dedine. Dámy si ku nemu chodia vyzdvihnúť balíky. S niektorými stálymi zákazníkmi sa stretáva na pumpách a iných miestach, aby im dal objednávku. V starom aute preváža motyky, pretože jeho sestra si vysádza okrasnú záhradku okolo chaty, on jej vypomáha. 

Tieto slová opakoval v zadržiavačke dva dni, kým ho preverili naši šikovní štátni pracovníci. Ale čo sa stalo s našou udavačskou postavičkou? Polícia ho po tomto fiasku navštívila doma. Štyridsiatnik im otvoril dvere vo veľkolepom štýle s hustými, mliečnymi, dymovými efektmi v pozadí. Opitý im do tváre vyfúkol obláčik, ktorý zadržiaval v pľúcach. Obchodník so sexuálnymi hračkami mu prišiel za svoj krátky výletík poďakovať spoza oceľových vrát. Miesto mal už česť spoznať. 

Barbora Hojdíková

Barbora Hojdíková

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som študentkou masmediálnej komunikácie na FMK UCM v TT. Píšem tento blog, kvôli školským potrebám. :) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu