ZVS

ZVS...................................................................................................................................................................................................................................

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Základná vojenská služba bola zrušená už dávno, a nie som jej zástancom, ale chcel by som pridať pár poznámok.

Za čias komunizmu bola povinnosť absolventa strednej či vysokej školy nastúpiť na tzv vojnu. Úspešne sa z toho vykrútili spoluobčania zabezpečení invalidným dôchodkom či inými dôvodmi zabezpečenými straníckými známosťami. Ale to je vedľajšie. Dám plus a mínus.

Chalani na vojne si užili najprv život bažanta, kde museli fungovať ako otroci, len aby bol starší v pohode, neskôr pólročák, mazák a nakoniec suprák. Hierarchia.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Plus je, že bažanti sa museli naučiť disciplíne, zodpovednosti, poriadku atď. Mínus je, že keď to konečne mali v krvi, prišiel čas mazáka, tak to zneužili, zabudli na svoje začiatky.

Súčasnosť: Nastupujú ku mne do práce juniori po strednej škole. Preferencie super ale vedomosti žiadne. Pohoda, pošlem ich na odborné školenie do nemecka na dva týždne. Užijú si relax ale vedomosti z výkladu trénerov sú niekde v oblakoch. Vrátia sa takisto hlúpi ako tam išli, ale majú certifikát. To je o vzdelaní. A o prístupe k práci.

Žiadny pocit zodpovednosti, ťukanie do smartfónu, ulievanie sa atď. Nepomôže pohovor pracovný či privátny, napriek mojej snahe uvažujem, čí by nepomohla vojenská drezúra.

Imrich Hokša

Imrich Hokša

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Klavirista chemik manažér otec dedo človek optimista realista. Supervisor elektroúdržby, mechaniky, programátorov a v civile podpora charity. Knihomol, sakra už neviem čo dodať. Som normálny človek čo raz za čas sa potrebuje vykecať. Je to možné? Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

714 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

51 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
SkryťZatvoriť reklamu