Niečo od študentky FMK..

Na blog.sme.sk čítam články o mojej škole a príspevky k týmto článkom, ktoré sú prevažne negatívne (rozmýšľam, že zakážem diskusiu k tomuto článku:). Ževraj odpadová škola, niektorých triafa šľak už len keď počujú masmediálna komunikácia a tí, čo tam chodia sú absolútni dementi, ktorí sa nikam inam nedostali. Nepopriem, že ma to veľmi mrzí, že o mojej alma mater píšu tak hanlivo a urážajú ľudí, ktorí tam chodia a podľa mňa je väčšina z nich úplne v pohode.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (39)

 O tejto fakulte som sa dozvedela asi tak v tretiaku na gymnáziu. Nepopriem, že ma veľmi zaujal názov fakulty, začala som si o nej zisťovať nejaké informácie, ale žiadnu negatívnu som nenašla. To, čo som našla ma zaujalo a neváhala som vypísať si prihlášku na túto školu. Aj keď niečo podobné je aj na UKF v Nitre, chcela som ísť práve sem na UCM. Či to bolo dobré rozhodnutie, ukáže čas. Ale keďže som fatalista, verím, že to nejaký zmysel malo, že som si vybrala školu, ktorá sa v prieskume ARRA umiestnila na samom spodku. Prieskumy som vždy brala s rezervou a o školách na Slovensku duplom.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Ja osobne si myslím, že aj keď škola tvorí základ vzdelania, je to len na študentovi ako sa stavia k svojmu vzdelaniu. Či nato kašle a chce len papier, alebo si vyberie tú ťažšiu cestu a študuje poctivo a aj doma. Podľa mňa, nech by bola škola akákoľvek úžasna a bola by vybavená tým najmodernejším zariadením aké existuje, je naprd platná študentovi, ktorý si myslí, že škola ho naučí všetko, čo bude potrebovať a on len bude chodiť na prednášky, podpíše sa na prezenčku, prefotí si pár strán učebného materiálu a myslí si, že to je všetko, čo on má urobiť. Bez nejakého záujmu o to, čo študuje, je mu papier zbytočný (ak ho vôbec niekedy získa).

SkryťVypnúť reklamu

 Po prvom roku na vysokej som si povedala, že takým študentom nebudem. Nebudem tu písať ódy na moju školu, že všetci, čo na ňu kydajú, sú hlúpi a vôbec nevedia o nej nič, tak nech sú ticho. Moja škola má svoje "chybičky krásy", ale to má každá (nielen vysoká) škola na Slovensku. Fakulta je to ešte "mladá", profiluje sa, ale má veľký potenciál (samozrejme, ak sa na ňom bude pracovať). Má medzery vo svojom systéme výučby, niektoré predmety sa mi zdajú zbytočné (teda v prvom ročníku sme mali asi tak 2-3 predmety, čo ja osobne asi nikdy nevyužijem vo svojej budúcej profesii). Študujem marketingovú komunikáciu a zatiaľ ma marketing veľmi baví. Preto som sa aj cez prázdniny venovala samoštúdiu a vypisovala si poznámky zo skrípt. Pri pohľade na anotáciu predmetov, ktoré budem mať najbližšie dva semestre, ma asi 10 z 13 predmetov zaujalo, tak sa teším a som zvedavá, čo nové sa dozviem.

SkryťVypnúť reklamu

Záujem o to, čo budem študovať + samoštúdium + poctivé sa učenie na skúšky a určite aj nejaká tá prax, to je podľa mňa to, čo potrebuje budúci úspešný absolvent vysokej školy, ktorý sa neskôr aj úspešne uplatní vo svojej profesii. Nie je podstatné, či škola má AIS alebo nie, či ešte fungujú indexy, alebo na akom mieste skončila v prieskume. Dôležité je to, koľko úsilia a času študent vkladá do svojho vzdelania. Časom sa mu to všetko vráti.

Barbora Holbíková

Barbora Holbíková

Bloger 
  • Počet článkov:  20
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som študentkou FMK UCM, mám 21 rokov a pochádzam zo Serede.. Rada čítam, píšem, chatujem, chodím do múzeí, ale rada chodím so svojou partiou von, piť miešané nápoje a občas aj na disko si zatrsať a zaspievať:)) Možno sa to občas nezdá, ale som skôr introvert s miernymi sklonmi k exhibicionizmu.. viem stvárať veci aj s 0,00%o v krvi.. zväčša som taká ako na fotke:)) Zoznam autorových rubrík:  VzťahySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu