Patrí do školy sexuálna výchova?

Dnes ráno som si otvorila na nete jeden komentár o tom, či má byť na školách predmet sexuálna výchova a bola k tomu i zaujímavá diskusia..

Písmo: A- | A+
Diskusia  (68)

Autor článku tu zastával názor, že čo sa týka sexuality, nemala by byť vyučovaná na školách, pretože je to intímna oblasť človeka a rodičia by mali svoje ratolesti poučiť. V článku sa venoval aj iným potenciálnym predmetom, ako enviromentálna výchova, alebo ako ďalší príklad uviedol, že v Nemecku sa uvažuje aj o "Homokunde", teda náuka o homosexualite..

V diskusii sa, samozrejme, najviac rozoberala sexuálna výchova. Najviac ma prekvapil veľmi dlhý príspevok o tom, že za všetko tabuizovanie a dokonca odpor a hnus k sexu má na svedomí cirkev. Dovolím si odcitovať časť jedného príspevku z diskusie, kde vlastne hovorí o tom, prečo je kresťanstvo proti sexu..

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

"Iba kresťanstvo sa nevie vyrovnať s touto prirodzenou a veľmi príjemnou ľudskou potrebou, ktorá okrem iného zabezpečuje zachovanie rodu. V Biblii sa o sexe toho veľa nepíše, resp. je tam toho príliš málo ... Napriek tomu je však sexuálny život veriaceho plný nepríjemných obmedzení neznámeho pôvodu a dôvodu. 
 
Stupídna požiadavka na ženu, že musí vstúpiť do manželstva nepoškvrnená možno vychádza z legendy o nepoškvrnenom počatí Panny Márie, odkiaľ sa však zobral masochistický zákaz milovať sa pre potešenie, sá da už len ťažko zistiť. Ako bolo naznačené v nadpise článku, Ježiš Kristus mohol byť impotentný a pri rozhovoroch s apoštolmi sa im zdôveril, že sex mu nič nerobí. Apoštoli to zobrali ako jednu z dôležitých vlastností svojho vzoru a začali ju šíriť medzi ľudí. O čo väčšia zábava by dnes bola, keby bol Ježiš erotoman. Alebo gay. Alebo..."

SkryťVypnúť reklamu

Ak sa ja dobre pamätám, ešte keď som bola "aktívna" katolíčka a čítala si v nedeľu večer Bibliu, tak v Starom zákone sa písalo o sexe, síce nie veľmi, ale predsa len. A aj 6.(tuším) božie prikázanie je, že "Nezosmilníš", takže Panna Mária trend nepoškvrnitosti nezaviedla a Ježiš mohol byť, čo chcel, dávno už bolo dané, že "správny" sex je ten manželský.

Čo mnohým odporcom nedochádza, že kresťanstvo nezakazuje sex, iba ho nerobí takým pudovým. Má to byť medzi dvoma ľuďmi, ktorí sa milujú a počnú deti z lásky. Či už to bolo tak vždy, sa nedá povedať, niektoré myšlienky vedia byť krásne, len ľudia ich pokazia.

SkryťVypnúť reklamu

Čo sa týka toho predmetu, vždy som závidela rovesníkom v iných štátoch, že oni majú tento zábavný predmet a my nie. Teraz si však myslím, že je úplne zbytočný. Chceme či nie, deti si nájdu cestu k tejto téme, či už z televízie, časopisov, kníh alebo z internetu. Horšie je to, že si utvárajú "trochu" krivý obraz o tom, o čom je sex. Aj v diskusii sa písalo, že sex je úplne prirodzená a veľmi príjemná záležitosť. Že medzi milujúcimi ľuďmi sa nespomínalo nikde. A to je to, čo ľuďom uniká a degraduje ľudský sex na živočíšny. Nie som žiadna puritánka, ale časté striedanie partnerov s cieľom pretrtkať čo sa dá, sa mi nikdy nepáčilo. Neodsudzujem ľudí, ktorí sú promiskuitní, mám kopec blízkých ľudí, ktorí toto "vyznávajú", len ma mrzí, že sa to všetko berie na ľahkú váhu, že si ľudia tú intimitu nevážia, a že medzi mladými ľuďmi je trend mať čo najskôr a čo najviac milencov za život. Všetko to krásne na sexe im uniká a v podstate o tom ani nevedia..

SkryťVypnúť reklamu

Ani podľa mňa by taký predmet nemal byť, neviem si predstaviť, že by som na hodine s nejakým pedagógom nasadzovala na banán kondóm, alebo že by nám názorne predvádzal nejaké tie polohy. Skôr by boli vhodnejšie nejaké pravidelné besedy s odborníkmi-sexuológmi na konci s nejakou diskusiou.

A na záver myšlienka na zamyslenie (tiež z tej istej diskusie):"ako nic v zlom ale vsetky take argumenty ze pohlavne choroby a nezelane tehotenstvo su len ciastocne argumenty hlavneho argumentu ktory nikdo nechce nahlas povedat a to je : naucit deti ako si bezpecne zatrtkat bez nasledkov na zdravi pripadne deckom v 15tich .. "

http://www.aktuality.sk/spravy/komentare/komentar-o-sexe-na-skolach?

Barbora Holbíková

Barbora Holbíková

Bloger 
  • Počet článkov:  20
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som študentkou FMK UCM, mám 21 rokov a pochádzam zo Serede.. Rada čítam, píšem, chatujem, chodím do múzeí, ale rada chodím so svojou partiou von, piť miešané nápoje a občas aj na disko si zatrsať a zaspievať:)) Možno sa to občas nezdá, ale som skôr introvert s miernymi sklonmi k exhibicionizmu.. viem stvárať veci aj s 0,00%o v krvi.. zväčša som taká ako na fotke:)) Zoznam autorových rubrík:  VzťahySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu