Ako zlepšiť stav pri celulitíde?

Boj proti celulitíde je beh na dlhé trate. Ak budete sedieť pred televíziou, napchávať sa dobrotami , pritom si natriete postihnuté miesta „ zázračným“ krémom, prípadne užijete nejakú tabletku - tak už ďalej ani nečítajte.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Čo je vlastne celulitída?

Ak si zrazu uvedomíte, že sa Vám na stehnách, vnútornej strane horných a dolných končatín, prípadne na chrbte či bruchu vytvorili čudné priehlbinky, ktoré tak pred rokom - dvoma boli vidieť len pod určitým uhlom, ale teraz ich už vidieť vždy - máte celulitídu.

Ide o dystrofické zmeny podkožného tkaniva, ktoré sa navonok javia ako pomarančová kôra.

Čo je príčinou celulitídy?

Hlavnou príčinou sú poruchy cirkulácie hlavne žilovej krvi a lymfy.

Je to nespravodlivé, ale významnou mierou k rozvoju celulitídy prispieva aj ženský pohlavný hormón (estrogén), preto celulitídou trpia muži len ojedinele.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Celulitída vzniká cca u 10-15 percent dievčat v puberte, počas pohlavného dozrievania, cca 20 percent počas tehotenstva a 25 percent v období klimaktéria a pribúdajúcim vekom sa stáva viditeľnejšou.

Samozrejme, k jej vzniku prispievajú aj genetické faktory a nesprávne stravovacie návyky- najmä veľa živočíšnych tukov a sacharidov, znížená fyzická aktivita, alkohol , fajčenie a stres.

Rozoznávame 4 stupne celulitídy :

  1. Najľahšia forma sa objavuje iba pri stlačení pokožky medzi dvoma prstami, pri tzv. štípacom teste

  2. Druhý stupeň sa prejavuje nerovnosťami kože, ktoré sú viditeľné pri napnutí svalov, sedení alebo pri ostrom bočnom svetle

  3. Tretie štádium je typické nerovnosťami, ktoré sú viditeľné vždy, bez ohľadu na polohu.

  4. Najhorší stupeň celulitídy sprevádzajú opuchy, výrazné nerovnosti pokožky, niekedy i zväčšenie tukového tkaniva a často i bolestivosť. V tomto prípade sa už nejedná len o estetický, ale aj zdravotný problém

Ak si myslíte, že celulitídu už máte, príďte sa k nám poradiť. Vytvorili sme pre Vás 8- týždňový anticelulitický program (http://www.medicor.sk/novinky) zložený z procedúr, ktoré pomôžu odbúraniu celulitídy.

SkryťVypnúť reklamu
  1. týždeň - ošetrenie postihnutých miest prístrojom TRIACTIV Plus- ošetrenie je zamerané na aktiváciu lymfatického systému, odstránenie prebytočných zásob vody z podkožia a na spevnenie podkožia

  2. týždeň- aplikácia PPC- / fosfatidylcholín/- je to substancia, ktorú tvorí prírodná zmes získaná zo sójových bôbov. Telo samé užíva túto substanciu rovnakého zloženia, aby zaistilo chod mnohých funkcií a najmä metabolizmu tukov. Medikácia vo forme aplikovaných injekcií pôsobí presne na cielené miesta, tukové bunky sa začnú rozpúšťať a metabolickou cestou sa vylúčia von z tela.

 5. týždeň- ošetrenie prístrojom TRIACTIV Plus

 6. týždeň- ošetrenie prístrojom TRIACTIV Plus

 7. týždeň- podkožná aplikácia substancie RRS Cellutrix – základ substancie tvorí kyselina hyalurónová plus špeciálny biorevitalizčný komplex, ktoré spolu v koži a podkoží zabezpečujú správnu výživu a obnovujú mikrocirkuláciu. Hlavné zložky- fucoxantín a L- karnitín- podporujú spaľovanie tukov vo vnútri tukových buniek a majú protizápalový účinok, kofeín- urýchľuje látkovú premenu, podporuje spaľovanie tukov. Ostatné zložky pôsobia podporne ako silné antioxidanty.

 8. týždeň – podkožná aplikácia substancie RRS Cellutrix

SkryťVypnúť reklamu

Nechceme Vám sľubovať žiadne zázraky, preto musím zodpovedne povedať, že už vzniknutá celulitída sa nedá celkom odstrániť, ale odborne vedená liečba môže zlepšiť jej estetický vzhľad a zastaviť inak nevyhnutné progresívne zhoršovanie.

MUDr. Janka Holešovská

MUDr. Janka Holešovská

Bloger 
  • Počet článkov:  5
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som lekárka so špecializáciou na estetickú medicínu, dermatológiu a plastickú chirurgiu, som vedúcou lekárkou kliniky MEDICOR v Poprade (www.medicor.sk). Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu