reklama

Blog - Chudnutie v tvári

Ak netrpíte vážnejším ochorením kardiovaskulárneho systému, pečene alebo obličiek, je za okrúhlejšiu tvár s prebytočnými zásobami tuku zodpovedná celková nadváha, v niektorých prípadoch však významnú úlohu zohráva aj genetika.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Na internete sa vyskytuje množstvo postupov a rád ako špeciálnymi cvičeniami odstrániť "podbradok", realitou je obyčajne cvičením posilnený sval a zvýraznenie kozmetického problému. Zrejme jasným dôkazom tohoto mýtu bývajú ruky tenistov, kde jedna z nich (úderová) vykoná mesačne desaťtisíce náročných úderov, ale podkožný tuk je na oboch rukách rovnaký, líšia sa len objemom svalstva.

Ak skutočne trpíte nadváhou až obezitou, mali by ste sa v prvom rade pokúsiť schudnúť z celkovej Vašej váhy, v takom prípade dokážete ovplyvniť aj nepriaznivé pomery tváre. Mali by ste obmedziť hlavne príjem sacharidov a rafinovaného cukru. Toto platí pre všetky diéty na chudnutie, no sacharidy a cukry sa môžu podieľať na tvorbe opuchov a zápale ciev, ktoré potom spôsobujú opuchlosť tváre, ktorá následne vyzerá oduto a tučne.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ďalším dôležitým dietetickým opatrením je obmedzenie príjmu soli v jedle. Soľ spôsobuje zadržiavanie vody v tele, čo opäť vedie k opuchom.

Naopak, zamerajte sa na surové ovocie, čerstvú zeleninu a ďalšie zdravé potraviny. Vitamíny, minerály, vláknina, enzýmy, antioxidanty a esenciálne mastné kyseliny dokážu zvrátiť proces stárnutia a metabolizovať prebytočný tuk, ktorý je na Vašej tvári.

Pri použití invazívnejších metód dokážeme hlavne tuk v oblasti medzi dolnou čeľusťou a štítnou žľazou - tzv. „ podbradok“ - odstrániť liposukciou, pri úpravách iných prebytočných tukových zásob ostatných častí tváre sa môže použiť metóda tzv. miniliposukcie alebo laserovej lipolýzy, keď sa tenkou kanylkou odstráni len malé, ohraničené množstvo tukového tkaniva. Veľmi efektívna pri ošetrení v oblasti tváre je aj injekčná lipolýza, kde sa do nepekných tukových vankúšikov priamo aplikuje účinná látka, ktorá rozpúšťa tukové bunky a uvoľnený tuk sa vylučuje prirodzenou cestou.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Ak pri celkovom schudnutí dôjde k „opadnutiu“ tváre a ovisne koža, vytvoria sa nepekné „ vačky“ pod očami, „ syslíky“ v dolnej časti sánky a pod. je na zvážení, či dané problémy riešiť metódami estetickej medicíny - výplne, tzv. zlaté nite – Aptosy, botulotoxín, alebo je už potrebný korekčný zákrok plastického chirurga.

MUDr. Janka Holešovská

MUDr. Janka Holešovská

Bloger 
  • Počet článkov:  5
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som lekárka so špecializáciou na estetickú medicínu, dermatológiu a plastickú chirurgiu, som vedúcou lekárkou kliniky MEDICOR v Poprade (www.medicor.sk). Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu