Prečítajte si sami:

Kto sa už dorehotal, môže pristúpiť k opätovnému prezretiu dôkazového materiálu:

To, že občanovo svedectvo má nulový význam, sme sa mohli dovtípiť dávno predtým, ale táto fotka je úplne neodškriepiteľným dôkazom. Nie je možné, aby sa auto vľavo dostalo na svoju pozíciu bez prekročenia plnej čiary, ktorá sa vinie celým Starým mostom. Rovnako dobre je vidno, že muselo vojsť do križovatky na červenú, lebo rozráža prúd áut idúcich zo Štúrovej. To, že nemá zapnutý maják, rozoznáva snáď aj policajný pes.
Čo dodať? Nielenže fízli porušujú predpisy, ale systém ich kontroly je zúfalo nedostatočný. Celá vec sa skončila tým, že nič sa nestalo, lebo samotní páchatelia priestupku a ich "nezainteresovaní kolegovia" povedali, že nič sa nestalo.
V tej súvislosti mám nápad. Začnime všetci porušovať predpisy. Skôr či neskôr ma cvaknú policajti, ako idem stopäťdesiatkou alebo na červenú. Do šiestich týždňov im pošlem list, že naša domáca inšpekcia to vyšetrila a môj nezainteresovaný spolujazdec povedal, že to nie je pravda. Z dôvodu rozpornosti tvrdení nebude možné zistiť skutočný stav veci. Vidíte v tom nejaký rozdiel? Ja nie.
Ďakujem Linovi za námahu.
Aktualizácia (13:00): Práve som dostala správu, že prvé médium, ktoré sa celej veci ujalo, je Rádio Expres. Polícii poslali tieto otázky aj s poďakovaním za konkrétne odpovede:
Otázka č. 1: Predmet sťažnosti bodu. Č1 nebolo možné prešetriť len na základe tvrdení príslušníkov PZ?
Otázka č. 2: Aké bolo tvrdenie dotknutých príslušníkov PZ?
Pracovníčka Oddelenia komunikácie a prevencie odpovedala takto:
1. Predmetnú sťažnosť prešetril príslušný kontrolný orgán Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave v zmysle zákona č. 152/1998 Z. z. o sťažnostiach, pričom výsledok prešetrovania bol sťažovateľovi oznámený v zákonnej lehote. Pokiaľ sťažovateľ nie je spokojný s výsledkom prešetrenia sťažnosti, môže na jeho podnet sťažnosť prešetriť príslušný nadriadený kontrolný orgán.
2. Tieto informácie je možné sprístupniť v zmysle zákona č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám, v súlade s príslušnými ustanoveniami tohto zákona.
Pripájam sa k poďakovaniu za tieto abstraktné odpovede. Vyplýva z nich, že ak sa chceme dopracovať k nejakému výsledku, musí sa:
1. Diskutér Lino obrátiť na nadriadený kontrolný orgán,
2. Rádio Expres požiadať o sprístupnenie daných informácií, ktoré by malo dostať obratom už o 8 dní.
Nebolo by oveľa jednoduchšie, keby sa jedno stupídne porušenie dopravných predpisov polícia nesnažila zatušovať? Treba na to kopu úradovania a haldy papiera? A do ktorého suterénu pri tomto prístupe klesá dôveryhodnosť bezpečnostných zložiek, keď sú schopné si priznať len nezatušovateľné prečiny?