Až keď kúpite farbu na čiary, budete parkovať.

V "bohatom štáte košickom" o vážnej téme s trochou nadsádzky či irónie... zdá sa, že kým motoristi s ťažkým zdravotným

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

postihnutím farbu na čiary nezasponzorujú, tak extra parkovacie miesta pre nich dovtedy na parkovisku pri Bielom dome v Košiciach na Ružínskej ulici nepribudnú.

Parkovisko pri MMK Ružínska ul.Košice
Parkovisko pri MMK Ružínska ul.Košice (zdroj: Ing.O.Horrocks)

Aj keď stavebné povolenie na stavbu predmetného parkoviska nie je dostupné, a to z rôznych dôvodov: stratené, nedelimitované, nearchivované... nebránilo to dať autorizovanému projektantovi zadanie na projekt na rozšírenie parkovacích miest na počet 196, schváliť tento projekt o 1 strane na sedení dispečingu jeho účastníkmi a realizovať ho, viac či menej, obdivuhodne bleskurýchlo v priebehu cca 3 mesiacov v minulom roku, pod heslom Pod lampou je najväčšia tma.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dnes už legálne, novovytvorené parkovacie miesta, dokonca v zmysle projektu a Zákona o cestnej premávke boli opatrené vodorovným značením, farbou sa nešetrilo, 8 kyblíkov bielej vydalo aj na šrafovanie v duchu známeho čím viac tým lepšie a úspešne ukončená misia bola oslávená v lete spevom a tancom v kruhu vyvolených.

Začiatkom tohto roka ale prenikol z kuloárov údiv nad tým, že bude treba ešte viac farby dokúpiť, cca 5 vedierok bielej, a to na čiary pre ďalšie, síce v civilizovanej spoločnosti štandardné, ale predsa len trocha iné miesta. To, že či robilo a robí starosti rozoznať čo je viac a čo bolo skôr, kura alebo vajce, teda zákon alebo VZN, alebo jednoduché matematické úkony typu 4% zo 196 = 8 alebo 8 - 3 = 5, nebolo zverejnené na žiadnej platforme, preto nie je známe.

SkryťVypnúť reklamu
3x ťzp miesta Ružínska u.Košice 03/22
3x ťzp miesta Ružínska u.Košice 03/22 (zdroj: Ing.O.Horrocks)

Takto sa veci majú v "štáte košickom", vyzerá to, že komisia ako komisia, či na výber električiek či na vytváranie parkovacích miest. Výsledok ich činnosti je rovnaký, žiaľ.

PS: Informácie použité v texte boli získané na základe Žiadostí o informácie.

Otilia Horrocks

Otilia Horrocks

Bloger 
  • Počet článkov:  70
  •  | 
  • Páči sa:  272x

Prezentujem nekonvenčné názory dôležité z pohľadu tzp občanov v meste Košice a snažím sa o vytvorenie bezbariérového mesta Košice. Som za zdravšie zelenšie a tolerantné Košice. www.zdravsiekosice.webnode.sk Zoznam autorových rubrík:  Malá kniha roku 2021Postrehy v roku 2022NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu