Forma a obsah ulahodili nielen môjmu uchu, ale aj duši a nastaveniu

Blue, modrá... pekná, patrí sa jej venovať.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Žijeme hektické časy, a predsa takmer hodinu a pol, vážiac každé slovko, znejúc akoby z inej planéty, sa dnes prihováral pán Dzurinda s typickým pokojom Angličana priateľom modrej na Slovensku. Priateľom kultúry, európskeho smerovania spoločnosti, priateľom odbornosti, priateľom spolupráce a činu.

Vysoko kultivovane, štandardom vyjadrovania sa obrazne schoval do vrecka každého v súčasnosti aktívneho politika a svojim služobne starším postavením a skúsenosťami dostal mnohých reportérov do úzkych. Forma ako aj obsah tlačovej besedy novo profilovanej modrej koalície ulahodili ako môjmu uchu, tak aj mojej duši a nastaveniu :

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Európska a transatlantická budúcnosť Slovenska

Právny štát a ochrana demokratických inštitúcií a ľudských práv

Konkurenčná ekonomika ako základ návratu na cestu rozvoja Slovenska.

Pán I.Mikloš o.i. pripomenul nedávno:

"Výsledkom reforiem dvoch Dzurindových vlád bolo okrem iného to, že za deväť rokov (2000 až 2008) klesol podiel verejných výdavkov na HDP z 52,1 na 34,9 percenta, dane a odvody klesli z 34,1 na 29,2 percenta, verejný dlh z 50,3 na 27,9 percenta a pritom sa zároveň v tom istom čase zvýšili verejné reálne príjmy o 75,4 percenta. Dôležité však je, že sa tieto (a mnohé ďalšie) pozitívne výsledky nedosiahli jednoduchým znížením daní, ale komplexným balíkom hlbokých systémových reforiem vrátane daňovej."

SkryťVypnúť reklamu

https://komentare.sme.sk/c/23118090/koniec-choreho-tigra-pise-ivan-miklos.html

Ako a či sa pohár zámeru modrej koalície, t.j. spájania sa demokratických strán naplní, ukáže už skorá budúcnosť... ja by som rada veriť, že si mnohí uvedomujú, že úspech, aj v politike, sa nesie na krídlach známeho hesla Spolu dokážeme veľa.

Obrázok blogu

https://www.facebook.com/topky/videos/734811901416388

Otilia Horrocks

Otilia Horrocks

Bloger 
  • Počet článkov:  93
  •  | 
  • Páči sa:  414x

Prezentujem nekonvenčné názory dôležité z pohľadu ťzp občanov v meste Košice a snažím sa o vytvorenie bezbariérového mesta Košice. Som za zdravšie zelenšie a tolerantne Košice. Zoznam autorových rubrík:  Malá kniha roku 2021Postrehy v roku 2022Zásadný rok 2023NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

69 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
SkryťZatvoriť reklamu