Hor sa do vakcinácie s „humorom“ Angličanom vlastným

Písmo: A- | A+

Tých Angličanov „humor“ neopúšťa ani v týchto korona a pobrexitových časoch. Oni si Vám objednajú desiatky miliónov vakcín naviac...

Tých Angličanov „humor“ neopúšťa ani v týchto korona a pobrexitových časoch. Oni si Vám objednajú desiatky miliónov Covid 19 vakcín naviac /cca o 1/3 viac než je počet obyvateľov/, ktoré vraj radi prenechajú tým niektorým z pevninovej Európy, ktorí sa k nim jednoducho ( tí všetci bez všelijakých výnimiek , či bez sendvičov a ovocia :) ) dokažu tento rok doslova prebiť... Návrat späť do Únie bude síce, zdá sa, s kňučaním v bruchu, ale to už patrí k veci, keď sa dve strany ľudského spoločenstva oddelené prieplavom, akosi slabo dohodnú, čím sa zbytočne odlučujú.

https://svet.sme.sk/c/22571423/vitajte-v-brexite-odkazali-colnici-ked-voficovi-konfiskovali-chleby-so-sunkou.html?ref=njctse

Dokonca si v tom zopár dní nezávislom štáte od Európskej únie dovolia zabudnúť v poradovníku priorít Covid 19 vakcinácie obyvateľstva na hviezdy bulvárnych periodík či monarchie a parlamentov a namiesto toho vytvoria „smiešny“ :) poradovník populácie podľa veku. Neskutočné... kto to kedy slýchal, aby Kráľovná Alžbeta II. musela čakať mesiac, kým vakcínu jej boli administrovali, pretože bola až v druhej skupine občanov... Ani taký Mr. Bean nemá žiadne privilégia na čakačke a aj tak má na anglickom „humore“ významný podiel. 

https://www.bbc.com/news/health-55274833

Obrázok blogu
(zdroj: bbc.com)

Akoby Briti nemali "srandy" dosť, rozhodli sa vakcináciu populácie uskutočňovať v supermarketoch, dokonca v zmysle toho ich „smiešneho“ poradovníka populácie. Naviac odborne a nie vo forme, že sa to robí s kabelkou či nákupným košíkom, som v obchode nuž odskočím si na injekciu. Poradovník platí aj tam. Jeden žasne :).

https://www.bbc.com/news/uk-england-birmingham-55649226

Obrázok blogu
(zdroj: bbc.com)


Tie brexitové nedostatky v podobe muziky v hladnom bruchu nie je dôvod závidieť, ale ich pohľad na riešenie veci, nadhľad v prístupe, „humor“ bez klientelizmu, za každých podmienok, aj v čase korony, im v tichosti závidím.

Skryť Zatvoriť reklamu