Naše /Vaše/ investície v parlamente

Aká je návratnosť "investícií" v národnom parlamente? Najlepšou takou investíciou sa javia páni poslanci za OľaNo

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Pani redaktorka Zuzana Kovačič Hanzelová mi dala v jednom svojom rozhovore chrobáka do hlavy, a tak som sa bližšie pozrela na to, ako /ne/zodpovedne sa chovajú naše volené "investície" v národnom parlamente, teda aká je ich tzv. návratnosť v podobe ich /ne/prítomnosti na hlasovaniach v terajšom volebnom období.

Najzodpovednejšími poslancami medzi 150 platenými zákonodarcami, a tým aj s najlepšou návratnosťou týchto prostriedkov, sa ukazujú poslanci hnutia OľaNo, páni poslanci :

1.Potocký Milan, Michalovce

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

2.Šefčík Marek, Mgr., Holíč

3.Dobeš Peter, RNDr., Rajecké Teplice

Vynechali, resp. neboli prítomní na hlasovaniach len v cca 1% prípadov. Ich účasť za dva roky práce je obdivuhodná, tak isto ako ďalších pánov či paní poslancov všetkých s neúčasťou, resp.neprítomnosťou na hlasovaniach pod 10%. Spomeniem len niekoľkých : p.Benčík, p.Kozarec, p.Žiak atď.

S menej než 20% neprítomnosťou sa môžu pochváliť napríklad poslankyne p.Tabák, p.Záborská, p.Žitňanská, či ďaší zo súčasnej koalície, ale napríklad aj poslanci p.Tomáš, a na moje veľké prekvapenie aj p. Mazurek.

Veľkú skupinu "absentujúcich investícii" tvoria poslanci, ktorí boli neprítomní na 1/4 až 1/3 z doteraz všetkých hlasovaní /t.j. 25% až 33%/. Spomeniem na tomto mieste p.Rašiho, p.Žigu, p.Šutaj Eštoka, p.Puciho, p.M.Kollára, p.Ňarjaša, p.Urbana, p.Marcinkovú, p.Bittó Cigánikovú a mnoho ďalších.

SkryťVypnúť reklamu

Skupinu poslancov s neprítomnosťou na hlasovanich nad 33%do cc 45%/ tvoria vo väčšine poslanci kandidujúci za strany Smer a ĽSNS, a to napríklad p.Vaľová, p.Pellegrini, p.Nemky,p.Podmanický, p.Ferenčák, p.Medvecký, p.Kotleba M., p.Kuffa Š, p.Kuffa F., ale na moje veľké sklamanie našli sa tam aj poslanci kandidujúci za súčasnú koalíciu p.Vetrák, p.Hattas a p.Kerekréti/ tu konkrétne dlhá práceneschopnosť môže byť príčinou/.

Najmenšiu návratnosť financií vložených voličmi Sk z celého zboru poslancov som našla vykázanú u p. Tarabu Tomáša s 48% neprítomnosťou na hlasovanich a u p.Baláža Vladimíra, ktorého neprítomnosť pri hlasovaní je vykázaná na neuveriteľných 66, 3% zo všetkých doterajších hlasovaní v tomto volebnom období/t.j.2243/

SkryťVypnúť reklamu

Všetko je to o charaktere jedinca, povedal mi SBS kár v obchode, či o nasadení rúška v interiéri, či o neoprávnenom parkovaní na vyhradených parkovacích miestach pre ťzp osoby atď.. Nemohla som s ním nesúhlasiť.

Dáta sú spracované za súčasné volebné obdobie k 25.3.2022 podľa údajov uverejnených na web stránke nrsr.sk

Screenshot
Screenshot  (zdroj: Ing.O.Horrocks)

https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=poslanci/zoznam_abc

https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/slota-dba-tradicie-najvacsi-absenter-parlamente

Otilia Horrocks

Otilia Horrocks

Bloger 
  • Počet článkov:  72
  •  | 
  • Páči sa:  290x

Prezentujem nekonvenčné názory dôležité z pohľadu tzp občanov v meste Košice a snažím sa o vytvorenie bezbariérového mesta Košice. Som za zdravšie zelenšie a tolerantné Košice. www.zdravsiekosice.webnode.sk Zoznam autorových rubrík:  Malá kniha roku 2021Postrehy v roku 2022NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu