Humanitárna pomoc v Košiciach...aj obrazom

Žiadané sú hygienické potreby, najviac zubné pasty a zubné kefky.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Do dnes podľa informácií Organizácie Spojených Národov opustilo vojnou strápenú Ukrajinu okolo 1 milión ľudí, z toho cez slovenské hranice ich prešlo 72 200. Pomocnú ruku na zvládnutie situácie s prílivom utečencov posiela Nemecko a Grécko vo forme stanov, prikrývok, či ochranných rúšok.

Pomocnú ruku v tomto nie štandardnom čase však môže podať ktokoľvek, napríklad prostredníctvom zbierok pre utečencov. KSK vytvoril na tento účel sklad humanitárnej pomoci, konkrétne v priestoroch veľkokapacitného očkovacieho centra na Ostrovského 1 v Košiciach a ja som sa bola presvedčiť, ale nielen to, ako sklad funguje a čo je najviac žiadané.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Humanitárna pomoc Ukrajine pod patronátom KSK v Košiciach 3.3.2022
Humanitárna pomoc Ukrajine pod patronátom KSK v Košiciach 3.3.2022 (zdroj: Ing.O.Horrocks)

Každý deň v čase od 8:00 do 20:00 hod. je možné prispieť materiálnou pomocou, momentálne najlepšie hygienickým tovarom, akútne zubnými pastami či zubnými kefkami. Zapojiť sa môžu jednotlivci aj spoločnosti s ochotou pomôcť. Darovaný vyzbieraný materiál by mal KSK distribuovať do zariadení, ktoré zriadil pre vojnových utečencov po celom kraji.

Obrázok blogu

Zoznam aktuálne žiadaného tovaru:

neochutené vody, džúsy, detský výživy, postele, matrace, vankúše, karimatky, spacie vaky, paplóny, deky aj obliečky, uteráky, toaletný papier a hygienické vreckovky (suché a vlhčené), sprchové gély, nové zabalené zubné pasty a kefky, dezinfekcia na ruky, rúška i respirátory.

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

Mnohí utečenci hľadajú útočisko, s celým svojim životom akoby zabaleným len v jednej taške... tragédia... pokúsme sa preto spolu aj my tu v Košiciach im život akoby rozbaliť... každý deň sú dvere pre Vaše srdce otvorené, a to nielen obrazne. Nikdy jeden nevie, či raz nebude mať obuté tie isté topánky, ktoré majú obuté v týchto dňoch ukrajinské mamky, deti, starkí.

https://www.bbc.com/news/world-60555472

https://web.vucke.sk/sk/novinky/na-zeleznicnej-stanici-kosiciach-vznikol-informacny-bod-vojnovych-utecencov.html

Otilia Horrocks

Otilia Horrocks

Bloger 
  • Počet článkov:  69
  •  | 
  • Páči sa:  268x

Prezentujem nekonvenčné názory dôležité z pohľadu tzp občanov v meste Košice a snažím sa o vytvorenie bezbariérového mesta Košice. Som za zdravšie zelenšie a tolerantné Košice. www.zdravsiekosice.webnode.sk Zoznam autorových rubrík:  Malá kniha roku 2021Postrehy v roku 2022NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
SkryťZatvoriť reklamu