Predvolebný kotlíkový guľáš v hlavách mnohých.

Alebo keď nastane dilema, koho voliť, či koho nevoliť, túto jeseň v Košiciach.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Hovoril mi jeden známy: "Voľby budú zas v štýle vabank, systém pokus, omyl. Zas zákulisné ťahy, pripravené vecičky, z ktorých sa dá cucať, s podhodenou kosťou občanom, či vlastne poddaným, ochotným uveriť sľubom. Tak to je. Netreba sa čudovať, jednoducho niet komu veriť.Nájsť solídne persóny, je hľadaním povestnej ihly."

A vôbec nebol ďaleko od pravdy... pretože si stačí pozrieť aktuálny zoznam potenciálnych kandidátov na primátora Košíc a dilema je na svete. Ako čítam diskusné príspevky pod článkom, o nič lepšie nie sú na tom ani mnohí voliči... Jasnejšie akoby mal každý v tom, proti komu, než za koho.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Jednou z ciest ako si poradiť s voľbou, je odpovedať si napríklad aj na nasledovné otázky v štýle kvízu, vyraďovacím spôsobom:

Nesúhlas

Neutrál

Súhlas

kandidát má schopnosti a skúsenosti, aby bol

efektívnym primátorom Košíc

kandidát má schopnosti leadra a osobnostné

kvality hodné prvého muža/ženy mesta Košice

kandidát má podľa názoru voliča silné stránky, klady, výsledky

kandidát je politicky čitateľný, politicky stály

plus ďalšie otázky dôležité z pohľadu toho ktorého voliča

Do jesene je však ešte stále ďaleko, ponuka kandidátov sa môže každým dňom meniť. Je dosť času študovať seriózne weby, sledovať verejné diskusie, načúvať predvolebným zámerom, straníckym nastaveniam, zaspomínať na úspechy či neúspechy z rokov minulých... Čas ukáže, kto nakoniec bude kandidovať na post primátora Košíc s plnou vážnosťou... Či v prípade, ak ani jeden z kandidátov sa nebude javiť ako ideálny, sa zíde tip hodiť to tomu kandidátovi, o ktorom si volič myslí, že najmenej sklame, sa uvidí... Že by toto bol v našich zemepisných šírkach tak jednoduchý výber??

SkryťVypnúť reklamu

https://kosice.korzar.sme.sk/c/22837515/kto-bude-novy-primator-kosic-spomedzi-znamych-mien-sa-rysuju-prvi-kandidati.html

Otilia Horrocks

Otilia Horrocks

Bloger 
  • Počet článkov:  69
  •  | 
  • Páči sa:  268x

Prezentujem nekonvenčné názory dôležité z pohľadu tzp občanov v meste Košice a snažím sa o vytvorenie bezbariérového mesta Košice. Som za zdravšie zelenšie a tolerantné Košice. www.zdravsiekosice.webnode.sk Zoznam autorových rubrík:  Malá kniha roku 2021Postrehy v roku 2022NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
SkryťZatvoriť reklamu