Prečo sa (ne)zabaviť v klube?

Vitaj opäť na mojom blogu, dnes sa budem rýpať v „zabávaní sa“ v kluboch, na diskotékach či rôznych party...Upozornenie - článok písaný pod vplyvom hladu a nočnej smeny.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

 Zažil to už každý z nás, od nepamäti fungujú okolo nás rôzne „zábavy“ – je jedno aký druh, či už je to dedinská zábava, diskotéka v meste, prípadne klub, alebo „neopakovateľná“ letná OpenAir party.

 Všetko je to super, nie? Človek sa uvidí s ľuďmi, s ktorými sa dlho nevidel, spozná nových, môže s nimi pokecať, zatancuje si – „zabaví sa“ a všetko je presne tak ako má byť. Alebo ani nie?

 Osobne brigádujem v jednom klube v krajskom meste, niekde medzi Bratislavou a Žilinou ako výpomoc (dúfam, že sa kolegovia pobavia). To je niečo také, že sa venujem skoro všetkému od rozbitého pohára na parkete až po ľadovú drť v kuchynke, chvíľku som strávil aj „čašníkovaním“, nie som však otrok a popri tom mi ostáva čas sledovať všetkých tých ľudí, ktorí sa „bavia“. Čím sa bavia a v čom vidím ich zábavu svojimi očami?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

1. Hudba


 Áno, hudba, to je najdôležitejší článok všetkých zábav, veď si predstav klub bez DJ-a. Nejde to. To je jedna z vecí prečo tam ľudia chodia. Osobne si myslím, že mám na hudbu dobrý vkus a veľmi rýchlo rozlíšim čo je kaleráb o ktorom za rok nikto nebude vedieť a čo je naopak skladba, ktorá tu bude aj o 5-10 rokov. Trikrát hádaj čo sa hrá na diskotéke v klube? ...Správne – sra*ky a zlomok dobrej hudby...v podstate každý víkend dokola...ale prevažnej väčšine opitých hlavičiek je úplne jedno, že tá hudba nemá cit, melodiku, výpovednú hodnotu, ale je to skôr výtvor „hudobného priemyslu“ s cieľom generovať zisk od interpreta až po majiteľov klubov. Okej, kvitujem oldies-ku, kde sa hrajú veci staršie ako ja, niektoré možno pochytia aj výpovednú hodnotu a aj klientela je tam rozdielna. Ale aj tak omnoho radšej pôjdem na koncert, na ktorý si zaplatím pokojne 5x také vstupné ako na diskotéku. Myslím tým však koncert kapely, ktorá dala svojimi textami a hudbou von nejaké dobré posolstvo.
 Aby som neklamal, popri inom počúvam aj elektronickú hudbu (aj keď doplnenú vokálmi), konkrétne Vocal D´n´B a Dubstep.

SkryťVypnúť reklamu

 Mám však pocit, že veľa mladých, ale i starších nemá vôbec vyšperkovaný cit pre melódiu a jediné čo im stačí ku šťastiu je basová linka, plytký text, ktorý sa ľahko dostane do povedomia ľudí a svojim spôsobom ich navádza „odviazať sa“.

 Pesničky takého typu v ktorých sa nachádzajú vety ako „get drunk“, „we are fucking animals“ a tak podobne. Vlastný vedomý úsudok zatemnil alkohol a ja ako ovečka zdvihnem ruky hneď ako sa pred „dropom“ do basovej linky ozve „every fuckin´ hands up“. Niekedy mám pocit, že keby Dj spraví niečo na štýl „všetci skočte z okna“ tak niektorí by neváhali.
 Už chápete? To je presne základ aby sa opití ľudkovia rozhýbali na parkete a utrhli sa z retiazky „riadne sa zabavili“. Taká hudba potom dáva podľa mňa do pohybu aj druhú vec a tou je...

2. Promiskuita


 Ženy bez podprsenky, s výstrihom po kolená, priehľadné blúzky, minisukne či minišaty s podväzkami...jednoducho veci, ktoré podľa môjho názoru patria do spálne a nie na verejnosť. V kombinácií s alkoholovými „tanečkami“ zadkom o zárubne pánskej toalety je to výborná vizitka vášho intelektu (ne)dámy. Ste vôbec dámy? ...Nechaj sa natočiť a ukáž potom doma aká si úžasná, určite budú mať rodičia radosť z toho čo vychovali. Hlavne keď si tam každý víkend s iným.
 Dobre, uznávam, my chlapi na tom nie sme o nič lepšie. Tiež je veľa z nás, ktoré vyššie uvedené typy vyhľadávajú a berú ich ako lacnú príležitosť urobiť si dobre...no dobre, pri cenách niektorých drinkov nie až takú lacnú...ale stále lacnejšiu ako verejný dom... poznám aj takých, pre ktorých je to hobby baliť a užívať si s takýmito plytkými ženami, je to pre nich niečo ako šport – kto dá viac...ja však radšej stavím na charizmu a staromódne randenie s jednou. Asi som čudák, však? A pritom posledný rok násťročný...Niektorí z vás však nie...vy jednoducho radšej do nej nalejete trošku zázračného nápoja, ako by ste mali vyhľadávať „kvalitné“ ženy (tie v kluboch neuvidíš ne/pravidelne), dať si s nimi námahu a zaslúžiť si ich pozornosť svojimi prirodzenými schopnosťami. Jednoducho možno postačí pozrieť sa na ženy aj ako na budúce matky (možno vašich) detí a nie len ako na Demänovskú jaskyňu...v ktorej bol už každý. Mimochodom, tam je tiež vlhkosť vždy cez 90% a je voľne otvorená pre turistov :) . Na druhej strane, keď sa tak správajú, tak si tiež nezaslúžia kvalitných chlapov, ktorí by im prejavili niečo viac ako len náklonnosť svojho...konárika.
 Chlapi, naozaj majú také ženy pre vás hodnotu, že vám za to stoja, resp. nemajú pre vás žiadnu hodnotu? Ženy, naozaj máte takú nízku hodnotu pre seba samé? Žeby zlyhala výchova ešte hlboko v detstve? Na takýchto akciách sa dejú rôzne príbehy od „nevinného“ bozkávania, až po sexuálne hrátky, ktoré patria vyslovene do postele (alebo aspoň do auta s fóliami :) ). Niektorí páni a niektoré dámy však nemajú problém „predviesť sa“ v takomto svetle aj v prítomnosti iných dám či pánov, prípadne personálu – to ma celkom zaráža a naozaj som neveril, že existujú bytosti, ktoré sú toho schopné. Že prišla s troma babami a odchádza s chalanom? Nevadí...

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

 Raz som bol ako fotograf v inom klube, na parkete jeden pár, ktorého tanec vyzeral už viac ako sexuálna predohra, veľmi dobre viete čo myslím...Niečo medzi latinom a soft pornom. Pohyby ktoré sú viac erotické ako tanečné a dotyky na rôznych miestach...Tak prečo nezachytiť taký vášnivý pár očami objektívu? Veď za niečo ma musia platiť. Avšak hneď ako ma slečna uvidela, prerušila predohru tanec a bežala za mnou, aby som fotky vymazal...Samozrejme milo, nie s úškrnom (ten bol iba v mysli), som sa pýtal, že prečo...Ona z praku vystrelila, že keby ju videl takto jej frajer, tak by ju zabil...Ostal som ako obarený a rozmýšľal nad tým...Ja viem, dnes už je to brané ako bežná súčasť života, ale...mňa to v ten večer tak znechutilo, že som jej mal chuť hodiť zrkadlovku do hlavy. O niečo neskôr odchádzala s ním za ruku z klubu...Kiežby ju frajer prišiel „z dobroty“ počkať :) Lepšie prekvapenie ako kinderko. Ak by ti náhodou napadlo a myslel by si si, že iba vyplakávam, tak ťa sklamem, ja som so svojimi vzťahmi s druhým pohlavím spokojný a nemusím na to navštevovať ani podobné zariadenia, o ktorých je tento blog (mimo práce). Zhrnuté a podčiarknuté – tmavé prostredie, hlasná hudba a alkohol pôsobia ako spoločenský lubrikant. Je jedno ako dlho sa poznáte, je jedno, že to nebude dlhšie ako na hodinu, dve...veď je to „zábava“. Ráno síce vyzeráš takto (dolu), ale predsa vytriezvieš a dýchaš čerstvý vzduch.

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

3. Vzduch


 Čerešnička na torte. Nie je nad to sa čerstvo osprchovaný vyfintiť, vylepšiť sa, navoňať sa, dámy nahodiť make-up...a potom to za dve hodiny zabiť prefajčeným klubom či diskotékou...Nefajčia tu iba fajčiari, ale pokojne aj ľudia, ktorí bežne nefajčia. Spomeniem jeden z paradoxov.
 Dievča, ktoré sa navonok prezentuje ako fitness-ka, ale pod vplyvom tupých kamarátok si kľudne jednu (krabičku) dá. To isté u chalanov, cvičia, na facebooku machrujú s fotkou o zrkadlo, bez trička, v posilke, všade #healthy #lifestyle a cez víkend ruka hore, v nej cigareta a na stole vodka. Jednoducho ľudia sú veľmi slabí a to až tak, že nevedia povedať NIE! keď sú v spoločnosti tupej masy. Alebo len hrajú formu bežne v týždni? Slaboduché stvorenia, ktoré sa nechajú ovplyvniť zlým smerom.

Obrázok blogu


 Pre mňa iba ďalší dôvod prečo dám prednosť prírode, kaviarni, divadlu (uff tam som dlho nebol), či športu s kamarátmi, alebo „staromódnemu rande“ niekde inde...Hlavne po 8 hodinovej smene v klube...a že sa sťažujem? To nie, nemusel by som to robiť keby nechcem, ale vidím aspoň ako nechcem skončiť do budúcna, dáva mi to inšpiráciu, motiváciu a ty máš o čom čítať...Koniec koncov, táto práca je iba moja prestupná stanica.

 Ja nechcem nikoho degradovať, z akcií, ktoré máme „u nás“ celkom chápem rozlúčky so slobodou, to jednoducho vidím skupinku žien, ktoré sa bavia spolu a spolu aj odchádzajú, taktiež už spomínané oldies zábavy celkom ujdú, pretože sa tam vyskytuje starší vekový priemer (pričom hudba sa páči aj mne ako mladému uchu) a nie je tam toľko...spoločníčok a naštartovaných chlapcov. Aj keď vždy sú výnimky, ktoré potvrdia pravidlo. Niekedy sa nájde aj pár, ktorý príde, dajú si niečo, chvíľku si zatancujú a idú domov – keď sú s tým spokojný a stačí im to, tak budiš.
 Ale mimo tohto je podľa mňa nespočetné množstvo alternatív, ako môže človek tráviť čas zmysluplnejšie, povedzme, že zdravšie a kultúrnejšie. Prečo by som si teda vyberal niečo takéto? Pár rokov dozadu mi hovorili, že budem taký istý ako tí, ktorých som rád kritizoval. Mám 19 rokov, čaká ma „výška“ a okolo mňa je viac „párty ľudí“ ako doteraz, ale mňa osobne takýto štýl neťahá a pôsobí na mňa príliš povrchne, avšak pre zachovanie akého-takého sociálneho statusu sa budem musieť aspoň pár krát zúčastniť niečoho podobného...Záhadou však pre mňa ostáva to, ako je možné, že vo vyššie popísanom prostredí niekto dokáže nájsť zábavu a spomínané akcie navštevuje pravidelne. Dobre nájsť a navštíviť...raz – no budiš, ale nachádzať a navštevovať? To sú naozaj medzi nami (v mojich očiach) tak povrchní jedinci? Alebo iba nejaký komplex? Naozaj sa cítim, že som bol už v 15-ich ďalej ako oni v 25.

 Samozrejme, a kam inam mám ísť? To nechám na teba, máš svoj rozum, svoje vedomie.

Obrázok blogu

 Pripúšťam, mohol som vyznieť povýšenecky a negatívne, ale moje prezentačné schopnosti zatiaľ asi ešte nie sú na takej úrovni, aby som to podal jemnejšie. Možno sa to časom zlepší a možno to budem celé niekedy vnímať inak, predstavil som však môj subjektívny pohľad na vec. Ten sa nemusí zhodovať s tým tvojim. Aj o tom je podľa mňa blog. Preto ak máš nejaké výhrady, pokojne napíš do komentáru, taktiež ak som mnou zdieľaš tento názor a dáš to najavo, budem rád. Nabudúce už nachystám niečo pozitívnejšie. Ďakujem, že si mi venoval pár minút svojho času a verím tomu, že mi ich venuješ aj nabudúce.

Jaroslav Hoško

Jaroslav Hoško

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Sám o sebe:Mladý, neposedný, tvrdohlavý, občas prílišne sebavedomý, inokedy tichý, ale milujúci všetko živé a všetko čo má kolesá :)Myšlienky, pocity a hlavne činy tvoria náš svet. Nie je podstatné čo sa ti stane, ale ako si schopný na to zareagovať. Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu