Ako ušetriť pri výbere podlahy?

Písmo: A- | A+

Podlahy sú veľmi dôležitou súčasťou bývania a voľba nesprávnej podlahy môže ovplyvniť nielen vaše pohodlie, ale narobiť vám  aj množstvo práce navyše.

Pri výbere podlahy preto treba dbať na rady odborníkov, ktorý vám môžu rovnako pomôcť z praktického ako aj estetického hľadiska. V tomto článku vám dáme pár tipov ako ušetriť pri výbere a údržbe podlahy a docieliť jej trvácnosť na niekoľko rokov.

Vinylové podlahy= lacná a kvalitná alternatíva

 Vinyl je materiál, ktorý má množstvo výnimočných vlastností. Je veľmi odolný voči pôsobeniu vody, rovnako aj voči mechanickému poškodeniu. Zároveň sa vyznačuje nízkou úrovňou hluku, nízkym tepelným odporom a relatívne jednoduchou údržbou. Vďaka tomu je vinylová podlaha z praktického hľadiska skvelou voľbou pre váš interiér. Čo sa týka estetickej stránky, je možné vybrať si zo širokého spektra prevedení a imitácii dreva, či kameňa, aby podlaha spĺňala vaše požiadavky rovnako na funkčnosť ako aj na vzhľad.

Správny podklad

 Ak chcete aby bola podlaha kvalitná a zároveň a aby sa jednoducho položila, potrebujete kvalitný suchý základ. Pred kúpou podlahy je dôležité, aby ste docielili čo najlepší podklad, ktorý tvorí aj samotnú bázu podlahy. Riziko predstavujú najmä staršie domy, kde sa často musí podlaha vyrovnávať a podklad robiť nanovo. Nesnažte sa ušetriť tým, že podklad nevyrovnáte, pretože tým riskujete problémy počas pokladania, používania a údržby, rovnako ako aj skrátenie trvanlivosti.

Ako ušetriť pri podlahách?

 Základným predpokladom na ušetrenie je voľba správneho produktu. Ideálne je voliť lacné, no kvalitné produkty, napríklad vo forme spomínanej vinylovej podlahy. V súčasnosti však môže skvelú formu šetrenia predstavovať aj nákup cez internet, pri ktorom sa dajú použiť zľavy. Rovnako je predpokladom pre ušetrenie aj správna údržba a správny podklad, ktoré zaručujú predovšetkým trvácnosť, vďaka čomu sa vám počiatočná investícia niekoľkokrát vráti.

 Údržba vinylovej podlahy znamená najmä jej čistenie. Dbajte na to aby ste používali prípravky konkrétne na vinyl, ktorým môžete odstraňovať škvrny a fľaky. Väčšina výrobcov predáva aj konkrétne prípravky, ktoré je vhodné použiť. Rovnako je dôležité aj na drevené podlahy používať konkrétne prípravky na drevo. Snažte sa podlahu čistiť pravidelne, vďaka čomu bude aj údržba omnoho jednoduchšia.

Skryť Zatvoriť reklamu