Bitcoin ako najpoužívanejšia kryptomena?!

Bitcoin predstavuje spôsob akým môžete nakupovať veľmi rýchlo a jednoducho, keďže si nevyžaduje registráciu a vytvorenie účtu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Ide o kryptomenu, ktorá bola vytvorená v roku 2009 a odvtedy sa stále aktívne využíva. Veľmi

 jednoducho sa takto dá platiť v rámci celého sveta a práve preto si tento spôsob platby nachádza stále viac a viac privŕžencov. 

Obrázok blogu

Čo je to kryptomena?

 Kryptomeny sú vo všeobecnosti virtuálne meny,ktoré pre svoje fungovanie používajú kryptografiku. Tá im umožňuje komunikovať bezpečne prostredníctvom internetu. Väčšina kryptomien, rovnako ako Bitcoin, fungujú na princípe tzv. Blockchain. Ide o verejnú knihu transakcií, ktorú udržujú a aktualizujú tisícky ľudí. Všetky transakcie sú týmto spôsobom verejne dohľadateľné, no napriek tomu anonymné. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Kryptomena je zároveň mena, ktorá existuje len v počítači. Ide teda o digitálnu formu platby, kde reálne neexistujú žiadne bankovky, ani mince. Zároveň ide o decentralizovanú formu virtuálnych peňazí, kde kontrola je v rukách užívateľov a nie žiadneho konkrétneho správcu. 

Ako funguje Bitcoin?

 Princíp fungovania tohto systému neriadi žiadny správca. Vo všeobecnosti sú transakcie spracovávané kolektívne a právo zapisovať nové transakcie vyhráva ten, kto poskytne adekvátny dôkaz o vynaložení dostatočného počítačového výkonu. To sa nazýva PROOF-OF-WORKa predstavuje základ celého tohto systému. 

 Tento systém už funguje viac ako 10 rokov bez prestávky a zároveň sa neustále vylepšuje. Celkový počet bitcoinov nebude nikdy vyšší ako 21 miliónov, naopak počet bude pravdepodobne neustále klesať.Pre prístup je potrebný váš privátny kľúča niekoľko bitcoinov sa z obehu stratilo práve z dôvodu straty tohto kľúča.

SkryťVypnúť reklamu

 Tempo uvoľňovania bitcoinov do obehu je veľmi transparentné, vďaka čomu ťažiari musia zámerne nasledovať stanovené pravidlá. Bitcoiny sa uvoľňujú úplne spravodlivo práve tomu, kto najusilovnejšie pracuje na získaní správneho hashu. Hash si môžete predstaviť ako kód, ktorý sa vytvorí z rôzneho slova. Je to vlastne kombinácia čísel a písmen, ktoré kódujú určité slovo. 

Kde môžem kúpiť Bitcoin?

 Okrem získavania bitcoinov namáhavou cestou hashov, si môžete bitcoiny aj kúpiť. Existujú rôzne metódy, ktoré sú pre nákup bitcoin možné.Nakupovať môžete napríklad prostredníctvom online zmenárne, ktorá obsahuje aj iné kryptomeny. Ďalšou alternatívou je napríklad kryptobankomat. 

SkryťVypnúť reklamu

 Nikto túto menu nedokáže ovplyvňovať, falšovať a tým nie je možný ani nárast inflácie. Zakladateľom Bitcoinu je Satoshi Nakamoto. Táto prezývka môže pomenovávať osobu, či celú skupinu ľudí, ktorí sa skrývajú za vytvorením tohto unikátneho projektu. 

 

Andrej Hossa

Andrej Hossa

Bloger 
  • Počet článkov:  31
  •  | 
  • Páči sa:  7x

Ahojte, som mladý chalan z Bratislavy, ktorý má rád počítače, internet, IT trendy, biznis a astronómiu. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

52 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu