reklama

Vhodná turistická obuv na jednotlivé ročné obdobia

Turistická obuv je nesmierne dôležitou súčasťou výbavy každého turistu. Kvalitná obuv určená na turistiku chráni nohy pred zranením, udržiava stabilitu teréne a rovnako nás chráni aj pred zlými poveternostnými podmienkami.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

V súčasnosti existuje na trhu množstvo značiek a typov turistickej obuvi, až je nesmierne náročné si vybrať tie ideálne pre vaše potreby. Ako si vybrať a potrebujete na každé ročné obdobie iné?

Vysoké alebo nízke?

 Trekingová obuv má mať predovšetkým svoje funkčné vlastnosti a pri výbere je podstatné zamerať sa na správnu veľkosť a tiež aj kvalitu materiálu a dostatočnú pevnosť. Topánky by však nemali byť príliš tvrdé, pretože pri dlhom chodení vám budú spôsobovať bolestivé otlaky.

Nízke trekové topánky majú množstvo výhod pre používateľa pretože sú nesmierne variabilné. Prakticky sa dajú využívať na bežné nosenie, rovnako ako aj na prechádzky po meste, či na ľahšiu turistiku. Dizajnovo sa dajú aj jednoducho kombinovať do športových outfitov a tak ich viete naplno a plnohodnotne využiť ako súčasť vášho šatníka.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Vysoká trekingová obuv je ideálna pre náročnejšiu turistiku a rovnako je vhodná na zimnú turistiku, kedy má omnoho lepšiu funkciu pri ochrane nohy pred vonkajšími vplyvmi. Omnoho lepšie udržuje stabilitu nohy a vytvára skvelú oporu členku. Dajú sa využívať počas všetkých ročných období, no v zime si treba dať pozor na to, aby boli vaše topánky vybavené membránami, ktoré vás ochránia pred poveternostnými vplyvmi.

Turistika a ročné obdobia

 Zanietení turisti môžu oplývať rôznymi druhmi turistických topánok, vzhľadom na náročnosť túry a ročné obdobie. Medzi druhy turistickej obuvi patria: turistické sandále, outdoorové topánky, nízku a vysokú trekingovú obuv a zimné skelety. Pokiaľ sa venujete turistike na vyššej úrovni, zrejme budete vyžadovať viacero druhov obuvi.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

 Pre bežného používateľa, ktorý chodí na turistiku raz za čas je ideálne zvoliť letné a zimné turistické topánky. Vo všeobecnosti je lepšie voliť tie s membránou, ktoré vás ochránia pred vodou. Obuv však skôr ako vzhľadom na ročné obdobie treba voliť podľa náročnosti zvolenej trasy. Aj keď je teplo, ale idete na náročnú trasu zvoľte radšej poriadne, vysoké topánky, ktoré vám v ťažkom teréne budú oporou.

Andrej Hossa

Andrej Hossa

Bloger 
  • Počet článkov:  37
  •  | 
  • Páči sa:  10x

Ahojte, som mladý chalan z Bratislavy, ktorý má rád počítače, internet, IT trendy, biznis a astronómiu. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

289 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

73 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu