Ako vybrať granule pre psa?

Písmo: A- | A+

Vybrať správne granule pre psov dnes už vôbec nie je jednoduché a jednoznačné. Aj keď máme na výber z množstva rôznych variant, nie všetky sú vhodné ako krmivo pre vášho maznáčika.

Krásny obal a skvelý marketingový text nie sú zárukou kvality samotného produktu. Okrem obalu je preto nesmierne dôležité sa pozerať aj pod povrch a to konkrétne na zloženie daného produktu.

Tipy a triky

 Výber kvalitného krmiva by sa mal zamerať predovšetkým na kvalitné zloženie. Najlepšie krmivo pre psov má na prvom v mieste v zložení skutočné mäso. Granule môžete vyberať extrudované, pečené v rúre alebo lisované za studena. Najbežnejšie sú extrudované, avšak pri tomto procese granule strácajú mnoho živín, ktoré sa spätne musia dodávať umelo. Granule pečené v rúre sú tiež tepelne upravované, kvôli čomu strácajú dôležité látky, ktoré sa do krmiva musia dodávať umelo.

 Granule lisované za studena si zachovávajú už s výroby množstvo kvalitných živín a surovín. Sú dôležité nielen pre správne trávenie, ale aj obohacujú stravu o dôležité cukry, tuky a proteíny. Aj keď by sme granule pre psov nemali vyberať podľa estetického balenia, samotné balenie je veľmi dôležité. Plastové obaly môžu obsahovať ftaláty, ktoré sú silne karcinogénne. Omnoho vhodnejšie a ekologickejšie je balenie v papierových vreckách.

Kupujte granule, ktoré majú obsiahnuté tuky a proteíny z prírodných živočíšnych zdrojov. Dbajte pri tom na to, že pre psa sú okrem mäsa dôležité aj sacharidy.

 Nákup granúl sám o sebe nie je ničím náročným. Na trhu je veľa alternatív a dokonca si môžete vyberať, či budete nakupovať v kamennej predajni alebo na internete. Pri nákupe na internete môžete napríklad využívať aj zľavové kupóny Zoohit, ktoré vám zaručia omnoho výhodnejší nákup. Využite naše tipy a triky pri nasledujúcom nákupe granúl a odmeňte vášho psa kvalitných krmivom.

Skryť Zatvoriť reklamu