Blíži sa koniec rozdielom medzi mobilom a PC

Písmo: A- | A+

Na trhu sa objavilo zariadenie, ktoré sa radí medzi tie, ktoré sú v dôsledku vývoja v oblasti sveta počítačov a telefónov, tak ďaleko, že menia prístup k práci s počítačom.

Na trhu sa objavilo zariadenie, ktoré sa radí medzi tie, ktoré sú v dôsledku vývoja v oblasti sveta počítačov a telefónov, tak ďaleko, že menia prístup k práci s počítačom.

Výkon a kapacita pamäte súčasných telefónov sa blíži ultrabookom (tenký výkonný notebook), čo prakticky nebráni ich využívať ako počítač.

Toto zariadenie, zatiaľ takýto typ je len od Samsungu, dokáže spojiť telefón s monitorom, alebo projektorom či televízorom a na ovládanie môžete používať klávesnicu a myš. (V súčasnosti sa môžu do DeX - názov zariadenia - použiť len modely telefónov Samsung Galaxy S8 a S8+).

Veríme, že s touto myšlienkou sa budú zaoberať aj iní výrobcovia telefónov, aby ich výkon ponúkli na využitie aj pre oblasť vzdelávania.

Predstava, že žiaci už budú pri vstupe do školy kontrolovaní či majú pri sebe telefón, začína byť reálnou. Končia spory o tom aký notebook kúpiť študentovi strednej či žiakovi základnej školy.

V lavici bude žiaka čakať monitor s klávesnicou, myšou a zariadením, ktoré sa podobá na hokejový puk a je pripojené na internet a súčasne dobíja telefón.

Po usadení do lavice si žiak vloží telefón do zariadenia a pokračuje podľa pokynov učiteľa v sledovaní vyučovacej hodiny.

Pokiaľ bude žiak prezentovať svoju projektovú úlohu pred tabuľou (projekčným plátnom), bude stačiť na pripojenie telefónu wi-fi, mobilné dáta alebo kábel od učiteľa, a tak bude môcť svoju prácu prezentovať spolužiakom.

Pri odchode z triedy si vyberie telefón zo zariadenia a zoberioe ho so sebou.

Zadania, ktoré bude robiť z domu, bude robiť taktiež pomocou telefónu vloženým do zariadenia, ktoré bude mať doma, alebo, keď to bude niečo jednoduché, tak cez obrazovku telefónu, ale s klávesnicou a myšou.

V budúcnosti bude žiak i tak vedený k využívaniu svojho telefónu aj na účely fotografovasnia či filmovania, aby tak naplnil zadania projektových úloh. Keďže tvorcovia aplikácií pre telefóny nezabúdajú na hry, budú taktiež k dispozícii v tejto konfigurácii.

Okrem učebnice, zošita, fotoaparátu, kamery či pera (elektronické pero) bude mať žiak v telefóne mnoho ďalších potrebných aplikácií pre komunikáciu. Žiak sa tak stane ďaleko operatívnejší a vo svojom telefóne bude vidieť vyššiu hodnotu.

Skryť Zatvoriť reklamu