Búrky umyjú

Rozbehlo sa to naplno. Júl, leto, horúčavy, všetci dovolenkujú a tí, čo nedovolenkujú si tú dovolenku akurát vyberajú z farebného katalógu so šťastnou 4-člennou rodinou na obálke. Rodiny v reklamách a na reklamných predmetoch bývajú vždy 4-členné, všimli ste si to niekedy? Asi kvôli akejsi pseudoharmónii a poriadku sveta, ktorý zariadime len pravidelnosťou a párnymi číslami. Sprostosť. Lebo harmóniu vo svete nenastolíte použitím správneho počtu rodinných príslušníkov na obal katalógu cestovnej kancelárie. Ale čím áno?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Ktovie. Možno sa stačí riadiť tými základnými pravidlami, čo do nás odjakživa hustia mamy, staré mamy, učiteľky a iné autority. Ako napríklad, že v mesiacoch, v ktorých je písmeno r nemám sedieť na zemi, lebo prechladnem alebo nebudem môcť mať deti, alebo oboje. Stačí nosiť papuče (z toho istého dôvodu), prezliecť si rifle za tepláky, keď sa vrátim zo školy domov (alebo aktuálne z práce) a čerešne nezapíjať vodou, lebo ma bude bolieť brucho. Alebo že mam vždy nosiť pekné spodné prádlo, lebo nikdy neviem, kedy mi bude treba volať sanitku a oživovať ma. Tadáá, a potom budeme žiť šťastne až do smrti. Prd makový. Žiť až do smrti, to znie logicky, ale šťastne... to nech si nechajú. Viete, že keď som bola malé dieťa, tak som dokonca verila tomu, že ak prehltnem jablkové semienko, tak mi v bruchu do rána vyrastie strom? Nikdy nevyrástol a ja som na to vždy zrejme do rána zabudla, lebo som to tým autoritám nikdy nezrátala.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Niekedy ale vravia celkom múdro...Ako napríklad môj fyzikár na gympli, keď sa mi smial pri mojom pláne stať sa psychologičkou. Hovoril, dievča, dievča, spejete do záhuby... humanitné vedy sú na úpadku, za to technické smery, tie majú budúcosť. Psychologičkou som sa stala. Pracujem v IBM.

Sedím vo svojom podnájme a premýšľam, či J. hovoril o tomto, keď hovoril, že všetko bude super. Podľa mňa kecal a dobre vedel, že všetko bude v skutočnosti na hovno, ale bál sa mi to povedať, lebo vie, že som labilná.

Posledné dva dni všade cítim zhnité ovocie. Neznášam ten smrad. A ktovie, či je zhnité len ovocie alebo tu hnije aj niečo iné. Vždy som rada používala vetu Niečo je zhnité v štáte dánskom. Teraz sa mi to sem hodí, hoci na Dánsko sa to tu zďaleka nepodobá. Niežeby som vedela ako to vyzerá v Dánsku. Ale takto určite nie. V Dánsku je čisto. Tu to hnije.

Skryť Vypnúť reklamu

V pondelok som videla pred zimákom sedieť bezdomovca. Zase som cítila zhnité ovocie a vtedy som ešte podliehala klamlivým analógiám a pripisovala som to jemu. Musela som prejsť tesne okolo neho, inak to nešlo. Teda, išlo by, ale vyzeralo by to hlúpo, keby som ho oblúkom obišla. O rannom zhone a nestíhaní a nechuti predlžovať si svoju trajektóriu hoci o pár centimetrov nehovoriac. Držal v ruke knihu. To som zistila až keď som prišla bližšie. Sartrov Múr, to ten nešťastník čítal. Dala som mu horalku. Len tak, bez slov. Vytiahla som ju z tašky a položila vedľa neho. Ktovie, či to vôbec zachytil, lebo na mňa ani nepozrel. Asi bol zaneprázdnený stavaním svojho vlastného múru...

Skryť Vypnúť reklamu

Všetko zlé spláchnu tie letné búrky, ktorých tu teraz máme požehnane. Aj to povedal J. A zase kecal. Napriek tomu si želám, nech prší čo najviac.

Paula Hrezdovicova

Paula Hrezdovicova

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

idealistka, ktorá si myslí, že má tomuto svetu čo povedať... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu