Prvá naozajstná voňavka

Cítim, že starnem. Ešte pred rokom by som bola niekde von alebo aspoň na Dirty Disco Rockers v Čajovni. Tento unavený pocit splodil myšlienku. Niekedy sa iba zdá, že bolesť ubíja. Ukrajuje si ako zo sviatočného sendviča, ale nakoniec aj tak vyživí odumierajúce korienky. Každým ránom doleje kúsok, hoci aj prehnitej vody z lúčnych kvetov. Ako si zašliapnutá prázdnota nalieva hnilobné drinky do žíl, začne raziť svojím vypestovaným smradom. Obklopí sa podobne pritiahnutými nášľapnými mínami.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Cítim aj to, že tento rok si na seba rozprašujem sladké vône a svet, ktorý mi nepristal, mizne. Ťažko sa to pripúšťa, ťažko sa to opúšťa, ťažšie sa mi obúva do nových topánok. Doslova. Kompromisne po nedohode s nákupnou ženskou spontánnosťou som konvertovala na hrubší podpätok. O týždeň som utekala aj po nové tenisky.

Kebyže som žena v dobách neslobodnejších než dnes, neumriem tak rýchlo. Pomaličky pomaly veľmi dlho by som sa strácala niekde vtedy. Dnes som hlava pribitá o stenu domu, po ktorom sa rozpäl jedovatý brečtan. Bez rúk, iba nosom poťahujem krv. Zo stredu čela mi trčí tupý kôl. Aj nesloboda občas popije drinky, frťany, koktaily, streky a iné životapudiče. No, ja som akosi už trochu stará (múdra) alebo sa mi sladká vôňa vpila do kože, až sa stala mojou novou súčasťou.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Asi je to trápnosmiešne (najskôr mi je to jedno), ale už niekoľkokrát som si pripadala ako Shakespearova Júlia. Predstavujem si, že po svete stojí na balkóne alebo verandách tisíce moderných Kapuletiek. Mne napríklad stačí iba prežiť. Vysekať tú pazelenú vňať, čo mi vlieza už aj do uší, hlavu vrátiť na krk, zaštopliť dieru, zavrieť oči a vdýchnuť mi do hrdla. R.(m.) sa bičuje ako môže. Preto žijem a voniam zároveň.

Adriana Hricková

Adriana Hricková

Bloger 
  • Počet článkov:  42
  •  | 
  • Páči sa:  0x

stále sa nachádza.. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu