Don´t make a "thing", if you don´t have a ring !!!

... alebo sex až po ...?!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (68)

... vztahy, sex, manzelstvo... a este sa do toho montuje cirkev... "nadrhera".

Toto celé je vlastne reakciou na Sex vs Cirkev - Jana Mudraka (čo ma tak napadlo ... :)

K cirkvi len krátko - ja som jej členkou ( neriešiac momentálne hlbšiu pozíciu... RIMKAT/ECAV/AC a pod.) a vidím veľa vecí, ktoré robí cirkev zle. Keby cirkev neporiešila toľko vecí v minulosti aj dnes dáva mnoho dôvodov na to, aby ju ľudia opúšťali, nenávideli, ignorovali. Akurát, že byť členom cirkvi neznamená stať sa dokonalým, ani sa na takého hrať! Boh napriek tomu ľudí v nej (aj nie v nej) stále miluje a to je jej hlavným posolstvom! Láska! - mrzí ma ak z vlastných skúseností ste mali iný dojem...

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A teraz k tomu sexu...

Hej hej no určite sex až po manželstve...nebudme naivní, dnešná doba je iná... a viete čo? myslím si, že práve preto, že je iná... sú veci, ktoré sa napriek tomu nemenia... Zem je ešte stále guľa (nooo... nie presne, ale teraz to nie je podstatné)...stále ešte dýchame vzduch... a músime zomrieť... (a platiť dane). Prečo je sex zlý? Myslím si, že nie je! A teším sa na to! Naozaj!! :) ALE... snažím sa zistiť, či je naozaj niečo za tým, prečo cirkev už 2000 rokov stojí za tým, že je lepší... až "po"

Viete myslím si, že ak by každý čakal až po... nemal by problém s porovnávaním, a nemusel by skúšať, či ten, kto doposiaľ vyzeral byť ako pravý... aspoň podľa rečí a reakcií... bude vskutku pravý... aj v posteli. A dobre... aj keby nebol... tak s ním nebudete??

SkryťVypnúť reklamu

Zlatko ja viem, že mi rozumieš najlepšie na svete a naozaj ťa milujem, ale dokelu... keby si len bol lepší v tej posteli... vezmi to športovo... (takto nejako? - veľmi tvrdo povedané)

Aký je potom rozdiel medzi manželstvom a "vzťahom pred"? V počte detí? Papierov? prsteňov? Jedli by ste jablko už sedem ráz ohryzené?? ak pre vás bolo pripravené krásne čisté?? Nebolo by vám ľúto keby ste osobe, ktorú milujete najviac na svete museli dať - second hand?

Viete možno aj o tom to je... a nevravím, že to nie je risk... je a veľký a hlavne ak je to na celý život... ale robia nás "skúšky na nečisto" istejšími? šťastnejšími?

SkryťVypnúť reklamu

 Nemyslím si, že Božím cieľom v tomto prikázaní - počať s "tým" až "po" ... bolo uprieť nám niečo naozaj dobré... skôr pripraviť nás na "zlatý klinec programu", "čerešničku na torte" ... neviem ako inak to ešte nazvať. Možno práve preto, že si uvedomuje, ako veľa to môže znamenať... nám radí...

... toľko... :)

 ps: ... tak ja si ešte "chvíľku" počkám

Jana Hrivniaková

Jana Hrivniaková

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  0x

milujem tulipány, ceruzky a Boha, neznášam opakujúce sa zvuky Zoznam autorových rubrík:  čo som si uvedomilapovedané inakvtedy pre ....alternativa...idem tamSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
SkryťZatvoriť reklamu