O dedkoch

Jeden vyzeral tak akademicky. Bol určite múdry a isto aj starogentlemansky vychovaný, pretože keď ma zastavil, povedal mi "Pane".

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Pýtal sa ma na lakrosové palice, ktoré som niesol a zaujímalo ho, aký šport sa s nimi robí. Až jeho mladší (no vôbec nie mladý) syn mu musel vysvetliť, že pravdepodobne utekám na vlak a preto musím ísť. Bola to pravda. Škoda, rád by som mu vysvetlil všetko, čo o lakrose viem.

Druhý vyzeral ako slovenský Bill Johnson - bezdomovec. Na hlave mal klobúk a na ruke ponožku. Myslel som, že je zranený, no keď si ponožku dal dolem ruku mal zdravú a čistú. Chcel som sa usmievať (a aj som sa usmieval) radšej naňho, ako na vedľa sediacu a tajomne sa tváriacu dievčinu v legínach, ktorá po mne hádzala očami, aj keď som jej bol pravdepodobne ukradnutý. Pohyboval potichu perami, ako keby sa modlil a keď videl, že naňho hľadím, otočil sa mi chrbtom. Asi sa hanbil. Na konci tichej modlitby sa prežehnal, trikrát a veľmi dôsledne.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dedkovia sú super! Ja už nemám ani jedného a niekedy by som chcel. Takého dobrého, múdreho, správne dedkovsky divného, ku ktorému by som chodil po rady a ktorý by ma mal zo všetkých vnukov najradšej. Chcel by som takého dedka ale ešte viac chcem byť raz takým dedkom. Držte mi palce. A potom príďte na návštevu. Zahráme si žolíka.

Ján Hudáček

Ján Hudáček

Bloger 
  • Počet článkov:  5
  •  | 
  • Páči sa:  0x

"Svět je tak nádhernej, svět je tak nádhernej, to víš že jo. Lepší místo ani neznám." Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu