Fico začína zahmlievať tému Euroval. Môže prísť až o 50% voličstva.

V politických reláciach „Na Telo" a „O 5 minút 12" si určite viacerí všimli postoj Róberta Fica v otázke Eurovalu. Názor hlavného predstaviteľa slovenskej sociálnej demokracie k tejto téme ? Začal bočiť a zahmlievať. Jednoducho prehodil túto tému do stratena. Všimli ste si to tiež?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (90)

(upozorňujem, že nie som členom žiadnej strany a prezentujem tu nezávislý názor)

Žiadne prekvapenie

Podľa prieskumu agentúry MVK je až 49% voličov strany SMER proti Eurovalu. Domnievam sa, že v skutočnosti je toto číslo ešte vyššie. SMER si zákonite „nemôže dovoliť", aby prišiel o týchto voličov. Najmä nie teraz, pred voľbami. Bočí a zahmlieva.

Čo sa stane, ak ľudia začnú túto vec podrobne rozoberať? Skúsme sa zamyslieť, čo by ich volič povedal na toto stručné zhrnutie faktov problematiky štátneho zadlžovania a našich peňazí:

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
 • Drvivú väčšinu bohatstva sveta vlastní mizivé percento ľudí.

 • Väčšina „bohatstva" je vo vlastnení dlhov a tieto dlhy vlastní to mizivé percento ľudí. Komu požičali?

 • Napríklad štátom ako je Grécko. Jeho nezodpovedné vlády si požičiavali aby mohli udržať „sociálny štandard" - voličskú základňu „sociálnych demokratov". (doživotné úradnícke miesta, vysoké platy, poobednajšie siesty, vysoké dôchodky a peniaze dokonca poberali aj mŕtvi ľudia...)

 • Bublina spľaskla. Nikto už Grékom nechce požičať. Nedokážu zodpovedne hospodáriť a nedokážu splácať ani len úrok z dlhov. Dlhy sa stávajú nesplatiteľné, sú teda toxické a veritelia (banky a bohatí akcionári) chcú svoje investície naspäť. Ale Gréci sa nechcú vzdať svojho majetku a radšej kupujú zbrane.

 • Banky a akcionári (tzv. „finančný trh") začínajú byť nervózni, pretože sa obávajú Islandského scenára, kde Islanďania týmto ľuďom odkázali „Nič Vám nezaplatíme, nech si dlhy splácajú tí, ktorí si požičali. Vláda aposlanci!".

 • Všetci vlastníci dlhov sú v zložitej situácii, keďže dlh štátu sa nedá exekuovať. Exekúcia medzi štátmi sa volá vojna a tú nikto nechce (zatiaľ a dúfajme, že to tak zostane).

 • Prichádza „záchrana" z našej milovanej Európskej únie, ktorá má riešenie na všetko. Aké?

 • EUROVAL: Vplyvní ľudia, vlastníci dlhov, si u„sociálnych demokratov" v E.U. presadia projekt Euroval. Pod rúškom fráz ako záchrany „sociálneho zmieru", pod rúškom prekazenia šírenia nákazy a stabilizácie finančného trhu.

 • Rada, ktorá riadi Euroval sa rozhodne zachrániť a teda kúpiť toxické dlhy a upokojí tým trhy (teda to mizivé percento najbohatších).

 • Dlhy nezodpovedných socialistických vlád, vďaka Eurovalu, sa prenášajú na plecia všetkých občanov E.U. zóny. Najprv ako ručiteľská záruka, neskôr naše peniaze.

 • Hurá! Všetci sme ešte viacej zadĺžení a stávajú sa z nás otroci. Mimochodom, keď nás zadĺži zosnulí rodič, tak môžeme odmietnuť dedičstvo. Ale keď nás zadĺži štát, tak máme smolu. Splatiť to musíme my alebo naše deti.

 • Už čoskoro môžeme očakávať, že ceny pôjdu hore. V budúcnosti môžeme zabudnúť na dôchodky, bezplatné zdravotníctvo, či školstvo a budeme radi, ak bude vôbec nejaký plat. To bude výsledok zadlžovania.

Prapôvodným zmyslom pravých „sociálnych demokratov" je brať bohatým a dávať chudobným . Avšak EUROVAL robí presný OPAK! Zachraňuje dlhy bohatých a to prenášaním nesplatiteľných/toxických dlhov na plecia všetkých občanov. Tu vidíte tu zvrátenosť a hlavný dôvod prečo pán Fico nechce o tejto téme hovoriť.

Namiesto zodpovednosti inštitúcii, bankárov, chorého finančného systému a ich vlád, prenáša celú zodpovednosť na nás, občanov. Berú nám naše ťažko zarobené peniaze. Nie priamo, ale nepriamo, prostredníctvom daní (Fico sa už odprezentoval, že plánuje zvýšiť dane), či zhoršovaním verejných služieb.

Zadlžovanie budúcnosti našich detí je cesta do pekla. Musíme tomu zabrániť, musíme dať všetkým vedieť, o čom to je.

SkryťVypnúť reklamu

Fico v tom nie je sám, ale tí ostatní sa aspoň nehrajú na sociálnych demokratov.

Róbert Huran

Róbert Huran

Bloger 
 • Počet článkov:  17
 •  | 
 • Páči sa:  1x

Informatika, právo, verejná správa sú moje hobby a práca. Osobná web stránka www.huran.sk Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
SkryťZatvoriť reklamu