Slovenské live math ubuntu vonku!

Písmo: A- | A+

Live math ubuntu je živá distribúcia GNU/Linux, použiteľná bez inštalácie, založená na ubuntu live, určená na podporu výučby matematiky a podobne zameraných predmetov. Tvorcom slovak math ubuntu je Peter Mann, človek zainteresovaný v slovenských a aj medzinárodných komunitách debianu a ubuntu distribúcií.

Projekt OpenAcademy, oficiálne spustený ani nie pred mesiacom, už prináša prvé ovocie, čím aj slovak math ubuntu CD je. OpenAcademy začala formovať novú komunitu okolo otvorených technológií s použitím pri výučbe a ich nasadení v školstve. Komunita ako taká má vytvárať prostriedky a riešenia na dosiahnutie rovnováhy vo výučbe, použití informačných technológii ako aj administratívnej časti škol a univerzít, kde spoločnosť Microsoft obsadzuje 90% pozícií. Neveríme, že všeobecný rozhľad našich študentov má súvisieť s poznaním jednej veľmi drahej technológie, keď existujú alternatívne možnosti výučby, za použitie ktorých študenti nemusia platiť ani po skončení školy, v domácnosti alebo v novovznikajúcej firme.

Štart projektu sa uskutočnil na jednodennej sekcii "Otvorený softvér vo vede a vyučovaní" v rámci medzinárodnej konferencie Aplimat'07 zameranej na matematiku. Celá sekcia bola riadená projektovým vedúcim OpenAcademy na Slovensku Milošom Šrámkom, ktorý je učiteľom na Univerzite Komenského v Bratislave, pôsobí však aj v Rakúskej akadémii vied vo Viedni.

linky

OpenAcademy

Live slovak math ubuntu