Výstava je tematicky rozdelená do 10 galérií. Na ploche viac ako 2000 m² sú pre návštevníkov pripravené stovky exponátov vrátane dvoch desiatok celotelových preparátov. Okrem ľudských tiel je pre návštevníkov pripravená aj prehliadka dobových lekárskych nástrojov a prístrojov. V porovnaní s prvou edíciou výstavy, ktorá sa v Bratislave konala v roku 2012 došlo k rozšíreniu výstavnej plochy a zvýšeniu počtu exponátov. Bratislavská výstava tak patrí k najväčším výstavám svojho druhu.
Na žiadosť majiteľa exponátov bolo fotografovanie povolené len vo vymedzených priestoroch. Vizuálne najzaujímavejšie a najkrajšie naaranžované časti je teda možné vidieť iba návštevou výstavy.
Výstavu hodnotím ako zaujímavú. V každej z galérii sú pripravení študenti medicíny, ktorí pripravení zrozumiteľnou formou odpovedať na otázky návštevníkov.
Informácia: Otvorenia výstavy som sa zúčastnil na základe pozvánky od organizátora
Upozornenie 1: v článku nájdete fotografie, ktoré môžu slabším povahám spôsobovať problémy.
Upozornenie 2: výstava ešte pred svojím otvorením vyvolala nesúhlasné reakcie niektorých organizácii, pochybnosti o jej zákonnosti, pochybnosti o jej edukatívnom význame zo strany niektorých lekárov, ako aj pochybnosti o pôvode niektorých exponátov. Ak z najrôznejších dôvodov nesúhlasíte s konaním výstavy, prosím nepokračujte v čítaní tohto článku. Ak máte potrebu vyjadriť svoj nesúhlas s konaním výstavy, prosím nepíšte svoje podnety a pripomienky mne ako radovému návštevníkovi, ale obráťte sa na organizátora. Ďakujem.
Otvorenie výstavy s kardiochirurgom Prof. Viliamom Fischerom a kurátorom výstavy MUDr. Radovanom Hudákom




Prehliadka vyhradenej časti exponátov













O exponát pľúc a srdca fajčiara bol mimoriadny záujem. Takže slečna Zelinová a aj ostatní, zahasiť, a zahodiť...






